Через помітну зміну клімату та надзвичайно теплу весну, сезонність овочів та фруктів також дещо змінилася. Щоб не пропустити улюблені смаколики, ми зібрали для вас список найголовніших продуктів червня, якими обов’язково треба встигнути насолодитися.
Черешня
Вже зараз, на початку місяця ми можемо ласувати першою черешнею. Поки ціни кусаються, тож поки зарано на повну вриватися у сезон цієї ягоди. Якщо хочете експериментувати з рецептами та заготовляти черешню на зиму радимо зачекати хоча б кілька тижнів. Завдяки високому вмісту бета-каротину, черешня корисна для зору, а ще ця ягода містить більше ніж 114 різних антиоксидантів, що борються з вільними радикалами в організмі.
Вишня
Сезон вишні зазвичай розпочинається наприкінці червня-початку липня, але через помітну зміну клімату можемо очікувати на перші ягоди навіть трішки раніше. Вишні мають величезний діапазон застосування: різноманітна випічка, вареники, пиріжки, салати, соуси, консервація від компотів до заморожування вишні на зиму. Крім цього вишні містять велику кількість вітаміну С (у 100 г ягід міститься приблизно 17 % від добової норми вітаміну), а також здатні допомогти у боротьбі із хронічним запаленням.
Полуниця
Червень для полуниці — розпал сезону, тож якщо хочете робити заготівлі полуниці на зиму кращого часу годі чекати. До кінця місяця ця ягода почне потроху відходити, і хоча ще якийсь час полуницю можна буде придбати, ціна буде вищою.
Суниця
Більш скромна родичка полуниці, суниця дозріває на початку — у середині червня, сезон триває до липня. Як і більшість інших ягід, суниця є цінним джерелом вітаміну С, крім цього містить каротин, магній, калій та залізо. У кулінарії використовують для приготування випічки та десертів (солодка вівсянка, торти, тістечка), а також смузі, варення, джеми, компоти.
Абрикоси
В Україні абрикоси дозрівають у червні-липні, втім, як і у випадку з черешнею, на початку місяця ціни на них ще досить високі. Цей фрукт багатий на антиоксиданти, серед яких бета-каротин, а також вітаміни А, С та Е, а ще є хорошим джерелом корисною для травлення клітковини. Вони чудово працюють у різноманітній випічці, від бісквітних та заливних пирогів до чизкейків, гарно піддаються консервуванню та заморожуванню.
Нектарини
У нормі на наших широтах нектарини дозрівають значно пізніше, наприкінці липня-серпня. Втім, на прилавках ви вже можете зустріти перші нектарини, наразі найчастіше привезені з закордону. Скуштувати цей гібрид абрикоса та персика можна вже зараз, але, щоб на повну використовувати його в кулінарії, краще зачекати до липня. Гарно смакує в салатах, солодкій випічці та напоях.
Молодий горох
Якщо ви шукаєте низькокалорійний, натуральний снек без барвників та консервантів, кращого продукті, ніж молодий солодки горох вам не знайти. Крім цього корисний горошок підійде для приготування супів, салатів, пасти та гарнірів, а також для заморожування та консервування на зиму.
Молода картопля
Молода картопля, при всій своїй простоті, як ніщо інше дарує відчуття справжнього літа. Вона ідеальна для запікання та смаження, містить низьку кількість крохмалю та не потребує очищення шкірки.
Кабачки
Червень означає — пора готувати кабачки. У салатах, запіканках, супах, рагу та навіть солодкому варенні чи пасті цей літній овоч смакує чудово. Завдяки високому вмісту води та клітковини, кабачки корисні для травлення. А низький вміст жиру та навпаки високий вміст калію роблять це продукт корисним для серця та кровообігу.
Спаржа
Сезон спаржі короткий, триває лише від середини квітня до червня. Тож якщо ви ще не спробували аспарагус у цьому сезоні саме час бігти до магазину або замовляти у фермерів. Пагони спаржі містять вітаміни А, С, К, В6, а також залізо, мідь та калій. Про те, як правильно приготувати спаржу ми присвятили окрему статтю.
Редиска
У червні поступово добігає кінця сезон редиски. Багатий на клітковину, вітаміни групи B, залізо та калій овоч ідеальний в салатах, а також гарно смакує злегка обсмаженим та навіть запеченим.