Манна каша – це каша, що готується з пшеничних круп дрібного помелу. Подрібнена майже в борошно тверда пшениця використовується в усьому світі для приготування хліба, макаронних виробів, панірування та, власне, манки. Манна крупа темніша та золотавіша за борошно та має м’який землистий аромат.
Калорійність манки – 333 кКал/100 г. Така ж порція містить 70 г вуглеводів, 10 г білків, 1 г жирів і 3,5 г клітковини. З недоліків манки – вона містить чимало клейковини, глютену, котрого багато людей прагнуть уникати з дієтичних переконань чи питань здоров’я. Водночас вона має чимало кальцію, калію, фосфору та магнію, котрі є корисними для нашого організму в межах норми. Але манні крупи можна збагачувати. Так деякі виробники харчових продуктів повторно додають поживні речовини, які були втрачені під час обробки зерна твердої пшениці. Збагачена манна крупа містить більше вітамінів і мінералів, ніж незбагачена альтернатива.
Яку манку обрати
Манка буває трьох видів: з маркуванням Т (з твердих сортів пшениці), М (з м’яких сортів пшениці) та ТМ (із суміші). Від цього маркування залежить і те, наскільки швидко готуватиметься крупа, і те, наскільки смачною вона вийде. Адже, приміром, смачні каші, суфле та десерти виходять із пшениці м’яких сортів. Щоб манна каша була ніжна, краще обирати саме маркування М. А от маркування Т гарно підходить для панірування, додавання в тісто для хліба чи в фарш. Манна каша з твердих сортів пшениці не буде ніжною та довго варитиметься.
Як варити манку – пропорції
Пропорції для приготування манки залежать від того, яку консистенцію ви хочете отримати. Хтось любить рідку манку, а хтось, як у садочках, щоб, розділена ложкою, повільно сповзалася докупи. Задля середньої консистенції на 2 порції вам підійде пропорція приблизно 4 ст.л. манки з гіркою на 400 мл рідини. Це може бути манка на воді – досить нейтральна на смак, на молоці, що більше подобається дітям, чи на їхній суміші.
Також ви можете регулювати смак сіллю та цукром. Класична пропорція для нейтрального смаку – по ¼ ч.л. солі та цукру на 2 порції. Якщо ви хочете солодку манку, додавайте більше цукру до смаку. Перед подачею додайте трішки вершкового масла. До речі, маємо також поради, як варити гречку, адже і там є свої нюанси.
Манка на молоці: рецепт
Інгредієнти:
- 400 мл молока
- 4 ст.л. манної крупи з гіркою
- ¼ ч.л. цукру
- ¼ ч.л. солі
Доведіть 400 мл молока до кипіння в невеликому сотейнику. Додайте ¼ ч.л. солі, ¼ ч.л. цукру та розмішайте.
Всипте 2 ст.л. манної крупи, зменште вогонь до мінімального та варіть, постійно помішуючи, приблизно 3 хвилини.
Якщо манка звариться надто швидко і почне загусати, додайте ще молока та варіть до бажаної консистенції.
Манка на воді: покроковий рецепт
Інгредієнти:
- 400 мл води
- 4 ст.л. манної крупи з гіркою
- ¼ ч.л. цукру
- ¼ ч.л. солі
Налийте в сотейник 400 мл води та всипте 4 ст.л. манної крупи, ¼ ч.л. солі та ¼ ч.л. цукру. Перемішайте та поставте на середній вогонь.
Активно мішайте манку віничком, щоб вона не пригорала. Після закипання варіть кашу іще 2-3 хвилини до бажаної консистенції.
Манка на молоці та воді: покроковий рецепт
Інгредієнти:
- 200 мл води
- 4 ст.л. манної крупи з гіркою
- ¼ ч.л. цукру
- ¼ ч.л. солі
- 200 мл молока
Налийте 200 мл води в сотейник і всипте 4 ст.л. манної крупи, сіль і цукор. Гарно перемішайте та поставте на вогонь трішки вище середнього. Помішуйте віничком, щоб манка не пригорала.
Коли манка закипить, влийте 200 мл молока та, активно мішаючи, варіть манку ще 4-5 хвилин, до загустіння.
Готувати – це просто!