Морське вино з Хорватії: місцеві винороби вигадали новий метод витримки вина

Вино під водою

Десять років тому під час звичайного очищення моря жителі мальовничого прибережного містечка Іка в Хорватії випадково виявили біля джерела прісної води велике плато глибиною близько 20 метрів. Надихнувшись розповідями про витримане під водою шампанське, вони придумали зберігати там місцеве вино.

Перші пляшки місцеві винороби опустили під воду в 2014 році. І хоча на початку чимало людей ставилися до ідеї скептично, через рік витримки вони були приємно подивовані смаком і ароматом вина. Звідтоді винороби щороку опускають під воду по кілька сотень пляшок із напоєм.

«Порівняно з іншими винами, витриманими у воді, особливо витриманими в морі, тут, в Іці, ми маємо джерело питної води, яке створює унікальне мікросередовище, що впливає на вино», — говорить Кресімір Мікінац, один із місцевих сомельє.

Сомельє також відмічає, що хоча цей метод витримки відносно новий і необхідні постійні дослідження, результати є багатонадійними.

«Поєднання прісної та морської води надає вину особливу унікальність, особливо враховуючи різну температуру та вміст мінеральних речовин у питній воді та морській воді. Змішування цих вод створює неповторний вплив на вино», – додає експерт.

Новина про цей інноваційний процес витримки швидко поширилася, тож зараз чимало виноробів використовує подібний метод витримки вина. Наразі приблизно 15 хорватських виноробів використовують цей метод витримки білого, червоного та ігристого вин.

як виробляють вино в хорватії

3 серпня 2024 року в Хорватії з моря витягли понад 4500 пляшок від різних виноробів. Ціна на ці вина коливається залежно від виробника, найдорожчі пляшки коштують 300 євро. Цього року в море занурили майже 5 тисяч нових пляшок вина, яке витримуватиметься ще рік і наступного літа буде витягнуто для дегустації.

«Вино в морі суттєво покращується. Море стабілізує його і продовжує життя. Це надає вину унікальний характер, дозволяючи йому витримуватися роками, залишаючись незмінно хорошим», – додає Йосип Ворич, винороб із міста Бує.

Експерти-винороби вважають, що подібний метод зберігання вина може суттєво вплинути на всю індустрію. Читайте також, як аномальна спека липня вплинула на виноробство в Україні.

Джерело фото на обкладинці – EuroNews

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення