Нарешті сезон полуниці! Ароматні, соковиті та солодкі ягоди просто створені для того, щоб дарувати насолоду, а ще надати дивовижного смаку тортам, пирогам, пиріжкам та вареникам. Смакота! Сезон полуниці короткий, тому треба встигнути насолодитися свіжими ґрунтовими ягодами. Ось тільки, як вибрати полуницю? Я поділюся порадами, які допоможуть вам обрати найкарщі ягоди, щоб по-справжньому насолодитися та знайти найліпші варіанти для салатів, смузі та пирогів.
Як правильно обрати полуницю
Я вже розповідав, чим корисна полуниця, тепер давайте виберемо найсмачніші ягоди. Якщо вам потрібна полуниця, яка ще день-два простоїть в холодильнику, відправляйтеся на ринок чи базар з самого ранку, тоді у вас є більше шансів купити свіженьку полуницю. Та, яка полежала на ятках до вечора на сонці пустить сік, а листочки її привянуть, тому таку прийдеться одразу з’їсти або використати у страви. В супермаркетах полуниця зберігається в холодильниках, тому така ягода як правило не пускає сік, звісно, якщо не залежалася.
На вид полуниця має бути свіжою – хвостики та листя на ній твердими, ягоди без цвілі, гнилі та вм’ятин. Вони мають бути однорідного кольору.
Колір та форма полуниці
Стигла полуниця має бути однорідного кольору, який може бути від червоного до темно-бордового. Але якщо кінчик її ледь червоний чи зовсім зелений, це свідчитиме, що ягода не дозріла та ймовірно буде кислою.
Форма та розмір полуниці залежить від її сорту та не є запорукою соковитості чи солодкості. Мабуть, ви стикалися з ситуацією, що велика і по-інстаграмному красива полуниця виявляється або кислою, або пратично без смаку. Тож на це орієнтуватися не варто. За можливості, спробуйте. Носіть з собою на ринок воду у пляшечці, щоб помити пробний екземпляр і куштувати безпечно.
Як використовувати? Маленька полуничка підійде для використання цілою в пирогах та пиріжках, з нею можна зварити варення, просто очистивши від хвостиків. Велику ж можна розрізати на кілька частин та використати для декору тортів або додати в салати чи зробити відкриті пироги, бо в закритих вона дасть багато соку.
Зверніть увагу на хвостики та листя
Хвостики та листочки мають бути твердими – це каже про те, що її нещодавно зірвали. Якщо вони в’ялі, ягода вже довго лежить.
Якщо хвостики добре відриваються – перед вами стигла ягода. Як правило, вона має бути ароматною та дуже соковитою. Виберіть ті, які гарно тримають форму та не притиснуті. Викладайте їх обережно в кілька лотків в два шари, щоб не прим’ялися.
Як використовувати? Такі ягоди потрібно в цей же день з’їсти, тому з того, що не подужали спожити одразу, зробіть смузі, домашнє морозиво, начинку для торта чи зваріть джем.
Якщо хвостики добре тримаються та їх не так просто відірвати, така полуниця більш стійка для зберігання в холодильнику до один-двох днів, тому у вас буде час насолодитися нею більш тривалий час.
Як використовувати? Така полуниця підійде для заморожування, салатів випічки, бо не пускатиме багато соку та гарно триматиме форму після запікання. А ще її можна використати для начинки у вареники, зробити десерт полуниця в шоколаді.
Запах та смак
Проходите повз ятки з полуницею та вже відчуваєте приємний характерний аромат ягід? Це знак для вас, що треба зупинитися. Значить, перед вами ґрунтова ягода, яка зростала під сонцем та гарно просочилася його теплом. Щоб впевнитись, знову ж таки, скуштуйте. Але саме така з великою долею вірогідності буде смачною.
В яку ємність краще складати полуницю
Важливо, щоб ягоди не прим’ялися, тому оберіть пластикові лотки, в яких ягоди складаються в кілька шарів. Не накладайте з гіркою. Краще візьміть два-три лотки. Або скористайтеся своїми пластиковими або скляними ємностями. Якщо ви купуєте багато полуниці, скажімо, для варення, попросіть продавця викласти ягоди в невеличкі дерев’яні ящики для фруктів або самі придбайте такі в побутових магазинах. Ще у пригоді будуть невеличкі відерця. А ось в пакети краще полуницю не складати, бо це може привести до того, що ягоди примнуться та пустять сік. Такі прийдеться одразу їсти або швидко готувати. Хіба що, ви берете небагато полуниці, щоб спожити одразу.
Яку полуницю не варто купувати
Не варто купувати полуницю, яка перестигла, дуже м’яка, при мята та пустила багато соку. Такі ягоди не підійдуть навіть для приготування варення, бо воно вийде не таким ароматним та смачним.
Як зберігати полуницю
Зберігати потрібно лише тверді, без пошкоджень та прим’ятості ягоди. Переберіть їх та одразу відкладіть ті, що не витримають навіть декілька годин у холодильнику. Не мийте ягоди, бо це пришвидшить псування. Зробите це тоді, коли будете їсти чи щось готувати. Бажано викласти ягоди у великий контейнер в один чи два шари, накрити кришкою та поставити у поличку для зберігання фруктів чи овочів. Якщо такої у вас немає чи ємність не поміщається, то просто поставте на верхню поличку холодильника. але навіть за «ідеальних» умов зберігання, полуниця в холодильнику може простояти один-два дні. Якщо ви не плануєте із неї щось готувати одразу, краще заморозьте.
Насолоджуйтеся смаком полуниці, бо сезон її короткий. Ловіть момент!