blank

Червона, чорна, зелена. Як правильно варити сочевицю?

Сочевиця – один з найстаріших продуктів здорового харчування в світі. Тільки уявіть, вперше її виростили на Близькому Сході в 8000 році до нашої ери, і вона пройшла шлях від «їжі бідняків», тому що заміняла їм м’ясо до «королівської їжі», так як зараз з нею готують вишукані страви високої кухні. Сочевицю схвалюють дієтологи, тому що в ній багато корисних вітамінів, мінералів, білка і клітковини, а також немає глютену.

На полицях супермаркетів і базарів можна знайти різні види сочевиці: червону, коричневу, чорну, жовту, зелену та інші. Яку купувати? Все залежить від того, що ви хочете приготувати. Далі про це, але спойлер: найкорисніша – зелена. І ось, що мені вдалося дізнатися про її користь:

Чим корисна сочевиця?

  • Сочевиця на другому місці за вмістом білка після соєвих бобів. Якщо поєднувати її з коричневим рисом, отримаєте білок тієї ж якості, що і в м’ясі. Страви з сочевиці надовго зберігають відчуття ситості, а в 100 г міститься всього 116 ккал. Калій в складі нормалізує кров’яний тиск, фолієва кислота захищає серце, а залізо допомагає боротися з втомою.
  • У чашці приготовленої вареної сочевиці приблизно 71 мг магнію. Недолік цього мікроелемента негативно позначається на якості сну. До слова, можна вживати в їжу не тільки сочевицю, але і безглютенову пасту з неї.
  • У сочевиці міститься селен, який знижує швидкість росту пухлин прямої кишки, простати, легенів, сечового міхура, шкіри та шлунку. У складі також є клітковина, яка є хорошою профілактикою колоректального раку.

Як правильно варити сочевицю, щоб вона вийшла смачною

чечевица

  1. На відміну від інших бобів, сочевицю не потрібно замочувати перед приготуванням. Найкраще відразу вибрати якісний продукт – щоб не було побитих. Перед варінням сочевицю необхідно ретельно промити (перебрати, якщо необхідно). 
  2. Сочевицю заливають холодною водою, варять на середньому вогні, а після закипання – на повільному. Зверху буде з’являтися пінка, яку потрібно знімати. Закривати кришкою не потрібно, інакше, сочевиця «втече». Періодично потрібно помішувати. Співвідношення води 1: 3 (1 склянка сочевиці і 3 склянки води). 
  3. Червона сочевиця вариться швидше за всіх інших видів (за 10-15 хвилин), тому її часто використовують для приготування крем-супів, каш, запіканки і начинки для пиріжків. 
  4. Зелена, коричнева і чорна варяться довше (20 хвилин приблизно) і добре тримають форму, тому будуть ідеальним варіантів для салатівгарнірів і рагу. Особисто мені найбільше подобається зелена сочевиця. І найпростіший рецепт – приготувати, як і гречки: відварити і додати трохи вершкового масла. Можна вживати з м’ясомрибою і навіть овочами-гриль. 
  5. Сочевицю можна вживати навіть на сніданок, мій улюблений рецепт – сочевиця зі шпинатом і яйцем пашот. 
  6. Сочевиця буде смачною, як в холодному вигляді, так і в гарячомуКрім води для варінняможна використовувати овочевийгрибний або м’ясний бульйони, а в процесі додати цибулю і часник, а через пару хвилин видалитищоб овочі віддали свій аромат. Мені подобається поєднання сочевиці з бадьяном, його потрібно кинути на самому початку, разом з сіллю. 
  7. Є багато порад, коли найкраще солити сочевицюПотрібно орієнтуватися на свої смакові уподобання, я солю завжди на початкуПо-перше, так вона швидше приготуєтьсяпо-друге, буде мати насичений смак. Можна використовувати морську сіль, гімалайську, йодовану і звичайну кухонну. Крем-суп можна солити на стадії «збивання блендером». 
  8. Сочевиця добре поєднується з рослинним маслом і вершковим. Можна експериментувати, використовуючи кокосове холодного віджиму. Також для сочевиці ідеально підходить і вершковий соус на основі вершків або сметани. 
  9. Ідеальних спецій не існує, знову ж таки, все залежить від того, наскільки далеко зайдуть ваші експерименти. Якщо брати класичні варіанти, то сочевиця добре поєднується з імбиром, каррі, перцем чилі, сумішшю перцем (з переважанням чорного і запашного), куркумою, базиліком, але цілком можна спробувати поєднання і з корицею, мускатним горіхом і шафраном. 

Готувати – це просто!

Завантаження...