Солодка помаранчева курага – це чудова заміна солодощам, прекрасний перекус та круте доповнення до ваших страв, від десертів до салатів та м’яса. Але чи знаєте ви, що ці маленькі сушені фрукти мають потужну поживну цінність? Ми розповімо про корисні властивості кураги, які мотивують вас частіше додавати її у раціон.
Ми вже розповідали, чим корисна обліпиха та як заготовити її на зиму. Курага містить не менше поживних речовин та вітамінів, а через відсутність кісточки її дуже зручно їсти та використовувати в приготуванні.
Курага містить клітковину, що допомагає роботі ШКТ, має низький глікемічний індекс, що може допомогти контролювати рівень глюкози в крові. Дізнаймось і про інші її переваги.
Підвищена концентрація поживних речовин
Вітаміни, мінерали та харчові волокна, присутні в абрикосах, стають значно концентрованими, коли свіжі фрукти висушують. Тож курага містить вищу концентрацію поживних речовин на один плід порівняно з абрикосом. Якщо ви займаєтеся спортом, курага стане перевагою, оскільки вона багата енергією.
Зміцнення здоров’я очей
Курага є джерелом вітамінів Е й А, обидва з яких мають численні дивовижні переваги для здоров’я, а також бета-каротин. Всі вони відіграють важливу роль у запобіганні або пом’якшенні вікових захворювань очей.
Покращення мінеральної щільності кісток
З віком багато людей стикаються із втратою щільності кісткової тканини, що може стати причиною остеоартриту, остеопорозу та інших подібних захворювань. Курага містить бор, природний мінерал, який може сприяти загальному здоров’ю кісток та їх зміцненню при хворобах.
Це додатково свідчить про користь кураги для жінок, оскільки після періоду менопаузи в них часто виникають проблеми з міцністю кісток.
Профілактика та лікування анемії
Вагітні жінки та жінки в період менструації часто стикаються з великим ризиком розвитку анемії. Це стан, при якому у вашій крові недостатньо здорових еритроцитів для транспортування достатньої кількості кисню до тканин організму. Вживання продуктів, багатих залізом, є найкращим способом профілактики та лікування анемії. Ви можете отримати близько 3,5 міліграмів заліза зі жмені кураги, а вітамін С допоможе краще його засвоїти.
Зниження артеріального тиску
Курага є багатим джерелом калію, який сприяє нормалізації артеріального тиску. Вживання ½ склянки кураги забезпечить ваш організм приблизно 259 мг цього мінералу.
Калій також є електролітом, який тісно взаємодіє з іншими мінералами, такими як натрій, щоб забезпечити баланс рідини у вашому тілі. Це може допомогти регулювати нервові сигнали та м’язові скорочення в тілі.
Скільки кураги можна їсти в день?
Хоч курага і багата на вітаміни та мінерали, захоплюватися сухофруктами також не варто. До того ж вона доволі калорійна в порівнянні зі свіжими абрикосами й містить у 100 г приблизно 215 ккал. Тому краще вживати не більше 3-5 штучок на день.
Як вибирати курагу?
Обираючи курагу, звертайте увагу на колір: він не має бути занадто яскравим, це свідчить про обробку хімікатами. Вона має бути менш привабливого темно-коричневого або темно-помаранчевого кольору.
На сухофруктах не має бути ніяких плям чи слідів плісняви. Всі частинки мають бути цілими. Якщо ж ви бачите якісь зрізи, вони можуть бути свідчити про приховування продавцем якихось недоліків.
Як зберігати курагу?
Корисні властивості сухофрукти збережуть, якщо ви будете зберігати їх у герметичній ємності, у сухому темному місці. Також можна скласти їх у герметичний пакет та покласти у морозилку, але краще не тримати там курагу понад рік.
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.