Гарбузова олія. Яка на смак, чим корисна та як правильно її вживати

гарбузова олія

Гарбуз поєднує у собі цікавий смак, аромат та безліч корисних властивостей, що робить цей сезонний продукт одним з найкращих восени. Втім, не всім до вподоби страви з гарбузом, а от гарбузова олія може виправити цю ситуацію. Почніть знайомство з цим продуктом та переконайтесь, що гарбуз та похідні від нього варті вашого раціону. Розповідаємо детально про користь гарбузової олії, як правильно її вживати та кому не варто додавати її до свого харчування.

Користь гарбузової олії

Гарбузова олія — це насичена корисними речовинами олія, яку отримують із насіння гарбуза методом холодного віджиму. Вона містить вітаміни A, E, C, B1, B2, і K, а також мікроелементи, такі як цинк, магній, залізо і селен.

Цей продукт має безліч корисних властивостей, зокрема для серцевої системи. Завдяки високому вмісту омега-3 і омега-6 олія знижує рівень холестерину і покращує кровообіг. Вона позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, має м’яку проносну дію, допомагає при захворюваннях шлунка. Продукт захищає клітини від старіння, має протизапальну дію. А також підсилює імунну систему завдяки вітамінам і мінералам, зокрема цинку. Гарбузова олія підтримує пружність шкіри, сприяє зміцненню волосся і нігтів.

гарбузова олія

Гарбузова олія має приносить користь як для жінок, так і для чоловіків. Жінкам продукт стане у пригоді для підтримки гормонального здоров’я. Вміст фітоестрогенів підтримує гормональний баланс, знижуючи неприємні симптоми ПМС і менопаузи. Вітаміни A і E сприяють омолодженню шкіри, покращують її пружність і тонус. Чоловікам олія допоможе для підтримки здоров’я простати. Олія містить цинк і жирні кислоти, що корисні для профілактики простатиту. Омега-3 та омега-6 покращують фізичну витривалість та підтримують м’язову масу. До речі, ці ж корисні властивості має лляна олія, яку ми теж радимо додати до раціону.

Яка на смак гарбузова олія

Гарбузова олія має насичений, горіхово-землистий смак із легкими нотками прянощів і солодкуватого аромату. Її смак трохи нагадує гарбузове насіння, проте з більшою глибиною і легким відтінком гіркуватості. Цей смак робить її чудовою для заправок до салатів, соусів і навіть десертів.

Як правильно вживати гарбузову олію

Гарбузову олію найкраще вживати в сирому вигляді, щоб зберегти всі її корисні властивості. Додавайте її до салатів, холодних соусів, каш чи готових страв перед подачею на стіл — вона додасть їжі насичений горіховий смак і поживні речовини. Оптимальна порція — 1-2 чайні ложки на день. Також можна приймати її натщесерце, щоб підтримувати роботу шлунково-кишкового тракту, але варто починати з невеликих доз, поступово підвищуючи до столової ложки.

олія з гарбуза

Кому не варто вживати гарбузову олію

Гарбузову олію варто обмежити або уникати людям з певними захворюваннями.

  • Жовчнокам’яна хвороба. Олія може сприяти руху каменів, що може спричинити біль.
  • Алергія на гарбузове насіння. Можливі реакції на олію.
  • Розлади шлунка. Олія може викликати проносний ефект.
  • Гіпотонія. Олія має здатність знижувати тиск, тому при низькому тиску її слід вживати обережно.

У разі сумнівів радимо обовʼязково проконсультуватися з вашим лікарем-терапевтом.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення