Економія на стоматологах. Як їжа може вберегти ваші зуби – Гарвардське дослідження

Овочі, фрукти, яйця та риба позитивно впливають на зуби

Жарти про дорогі послуги стоматологів стали невід’ємною частиною наших життів і мемної культури. Тому половина населення планети з особливим завзяттям чистить зуби, а інша переконує себе, що “отой кутній зуб зовсім не болить і до стоматолога йти ще не треба”. А що як я скажу вам, що захворювань зубів більшою мірою можна запобігти з допомогою їжі? Так, так, правильно підібраний раціон здатен на чудеса. Звісно, стоматологів морквина вам не замінить, але зробити ті походи до лікаря майже безболісними допоможе.

Взагалі здоров’я зубів і порожнини рота значно важливіші, ніж більшість із нас собі уявляє. Вчені вважають, що це ключовий показник загального здоров’я всього організму. Певно саме тому стоматологи й мають такі розцінки на свої послуги – розуміють свою значимість. І хоча хліб я у них забирати не планую, підказати кілька харчових лайфхаків, які збережуть ваші зуби, можу. Ну, точніше, це можуть зробити кваліфіковані вчені з Гарварду. Я тут виступаю лиш посередником.

Що потрібно їсти, щоб були здорові зуби

Протягом життя зуби та порожнина рота піддаються впливу багатьох факторів, які можуть призвести до їх захворювань і втрати. Харчування може йти як в плюс, так і в мінус у цій ситуації, відіграючи вагому роль.

Кальцій і фосфор – основні мінерали, котрі підтримують здоров’я зубів. Тому в першу чергу варто їсти продукти багаті саме на ці речовини. На цьому етапі нашого дослідження в свій продуктовий кошик додавайте сир, молоко, йогурт, тофу, листову зелень, мигдаль, м’ясо, птицю, рибу та яйця – усі вони забезпечать ваш організм кальцієм і фосфором.

Далі додаємо фрукти й овочі. Вони містять багато води та клітковини, котрі в свою чергу врівноважують вміст цукру та допомагають очистити зуби. Ці продукти також допомагають стимулювати виділення слини, а вона вимиває кислоти та залишки їжі з зубів. Потім пригадуємо, що всі фрукти й овочі мають купу вітамінів, котрі поміж тим підтримують здоров’я емалі та ясен, і додаємо до раціону ще кілька додаткових яблук чи овочевих закусок.

Баклажани з соусом із йогурту

А знаєте, що є найдешевшим і найкориснішим засобом, що забезпечить здоров’я зубів? Вода. Усе настільки просто. Вода допомагає підтримувати порожнину рота чистою й прибирає сухість. Ще краще пити фторовану воду, адже саме фтор – найефективніший боєць проти карієсу. Експерти кажуть, що газована вода теж гарно впливає на зуби, але із фторованою не конкурує ніщо.

Тут же важливо зрозуміти, що відсутність усіх цих продуктів у вашому раціоні знижує міцність зубів і погіршує стан ясен і емалі. Без належної підтримки зсередини навіть гарно вичищені зуби не можуть бути здоровими.

Як перекуси впливають на зуби

Важливо не тільки те, що ви їсте, але й як часто ви це робите. Зубний наліт — це липка плівка з бактерій, яка утворюється на зубах і з часом накопичується. Бактерії зубного нальоту використовують цукор із того, що ви їсте та п’єте, для створення кислоти, яка і вражає зубну емаль. Цей «кислотний напад» триває іще впродовж 20 хвилин після прийому їжі, тому перекуси, навіть відносно здорові, врешті можуть призвести до карієсу. Цукор міститься практично в усіх продуктах, тому, якщо хочете перекусити без шкоди для зубів, обирайте ті продукти, у складі яких цукрів мінімум.

Як здоров’я зубів впливає на організм

Хоча може здатися, що захворювання порожнини рота вражають лише порожнину рота, їхні наслідки впливають і на решту тіла. Хворі зуби впливають на стан усього організму, а стан усього організму на зуби. З банального – головний біль і стрес від болючого зуба. З більш глобального і неочевидного – спільні з хронічними хворобами фактори ризику, такі як серцево-судинні захворювання, рак, діабет і респіраторні хвороби. Тому, вагаючись, чи іти до стоматолога і чи з’їсти ту додаткову морквину, подумайте про більш глобальні наслідки не тільки на зуби, а й на весь організм. Воно таки того варте.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення