Економія на стоматологах. Як їжа може вберегти ваші зуби – Гарвардське дослідження

Жарти про дорогі послуги стоматологів стали невід’ємною частиною наших життів і мемної культури. Тому половина населення планети з особливим завзяттям чистить зуби, а інша переконує себе, що “отой кутній зуб зовсім не болить і до стоматолога йти ще не треба”. А що як я скажу вам, що захворювань зубів більшою мірою можна запобігти з допомогою їжі? Так, так, правильно підібраний раціон здатен на чудеса. Звісно, стоматологів морквина вам не замінить, але зробити ті походи до лікаря майже безболісними допоможе.

Взагалі здоров’я зубів і порожнини рота значно важливіші, ніж більшість із нас собі уявляє. Вчені вважають, що це ключовий показник загального здоров’я всього організму. Певно саме тому стоматологи й мають такі розцінки на свої послуги – розуміють свою значимість. І хоча хліб я у них забирати не планую, підказати кілька харчових лайфхаків, які збережуть ваші зуби, можу. Ну, точніше, це можуть зробити кваліфіковані вчені з Гарварду. Я тут виступаю лиш посередником.

Що потрібно їсти, щоб були здорові зуби

Протягом життя зуби та порожнина рота піддаються впливу багатьох факторів, які можуть призвести до їх захворювань і втрати. Харчування може йти як в плюс, так і в мінус у цій ситуації, відіграючи вагому роль.

Кальцій і фосфор – основні мінерали, котрі підтримують здоров’я зубів. Тому в першу чергу варто їсти продукти багаті саме на ці речовини. На цьому етапі нашого дослідження в свій продуктовий кошик додавайте сир, молоко, йогурт, тофу, листову зелень, мигдаль, м’ясо, птицю, рибу та яйця – усі вони забезпечать ваш організм кальцієм і фосфором.

Далі додаємо фрукти й овочі. Вони містять багато води та клітковини, котрі в свою чергу врівноважують вміст цукру та допомагають очистити зуби. Ці продукти також допомагають стимулювати виділення слини, а вона вимиває кислоти та залишки їжі з зубів. Потім пригадуємо, що всі фрукти й овочі мають купу вітамінів, котрі поміж тим підтримують здоров’я емалі та ясен, і додаємо до раціону ще кілька додаткових яблук чи овочевих закусок.

Баклажани з соусом із йогурту

А знаєте, що є найдешевшим і найкориснішим засобом, що забезпечить здоров’я зубів? Вода. Усе настільки просто. Вода допомагає підтримувати порожнину рота чистою й прибирає сухість. Ще краще пити фторовану воду, адже саме фтор – найефективніший боєць проти карієсу. Експерти кажуть, що газована вода теж гарно впливає на зуби, але із фторованою не конкурує ніщо.

Тут же важливо зрозуміти, що відсутність усіх цих продуктів у вашому раціоні знижує міцність зубів і погіршує стан ясен і емалі. Без належної підтримки зсередини навіть гарно вичищені зуби не можуть бути здоровими.

Як перекуси впливають на зуби

Важливо не тільки те, що ви їсте, але й як часто ви це робите. Зубний наліт — це липка плівка з бактерій, яка утворюється на зубах і з часом накопичується. Бактерії зубного нальоту використовують цукор із того, що ви їсте та п’єте, для створення кислоти, яка і вражає зубну емаль. Цей «кислотний напад» триває іще впродовж 20 хвилин після прийому їжі, тому перекуси, навіть відносно здорові, врешті можуть призвести до карієсу. Цукор міститься практично в усіх продуктах, тому, якщо хочете перекусити без шкоди для зубів, обирайте ті продукти, у складі яких цукрів мінімум.

Як здоров’я зубів впливає на організм

Хоча може здатися, що захворювання порожнини рота вражають лише порожнину рота, їхні наслідки впливають і на решту тіла. Хворі зуби впливають на стан усього організму, а стан усього організму на зуби. З банального – головний біль і стрес від болючого зуба. З більш глобального і неочевидного – спільні з хронічними хворобами фактори ризику, такі як серцево-судинні захворювання, рак, діабет і респіраторні хвороби. Тому, вагаючись, чи іти до стоматолога і чи з’їсти ту додаткову морквину, подумайте про більш глобальні наслідки не тільки на зуби, а й на весь організм. Воно таки того варте.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

Завантаження...