Манго давно завоювало серця поціновувачів фруктів у всьому світі, і далеко не лише завдяки яскравому смаку та аромату, але й завдяки своїй поживній цінності. Унікальний харчовий профіль забезпечує фрукту багато корисних властивостей, серед яких турбота про здоров’я шкіри та волосся, стан імунної та травної систем, та навіть протиракові властивості. Нагадуємо, нещодавно ми писали, як почистити манго без зайвих зусиль.
Поживна цінність манго
За порівняно низької калорійності, манго містить велику кількість вітамінів A, B та C, а також антиоксидантів та клітковини. Крім того, у невеликих кількостях у ньому присутні яблучна, лимонна та винна кислоти.
У 100 г манго міститься:
- 83, 5 г Води
- 28 г вуглеводів
- 0,82 г білка
- 0, 38 г жирів
- 1,6 г клітковини
- 13,7 г цукрів
- 36, 4 мг вітаміну С
- 14 мг фосфору
- 168 мг калію
- 10 мг магнію
- 11 мг кальцію
Калорійність свіжого манго становить усього 60 ккал на 100 г продукту.
Джерело антиоксидантів
Манго містить багато антиоксидантів різних типів (галотаніни, магніферини, катехіни, антоціани та інші). Здатність цих рослинних сполук протистояти окиснювальному стресу добре вивчена наукою. Як і в інших фруктах, найбільше антиоксидантів міститься в шкірці манго та в м’якоті одразу під нею. Є навіть дослідження 2012 року, яке показало, що вживання шкірки манго може бути корисним запобігання ожиріння.
Профілактика діабету
На перший погляд, манго містять доволі багато цукру, а отже не видаються надто корисними для людей у предіабетичних станах. Втім насправді немає жодних доказів негативного впливу свіжих манго на людей, хворих на діабет, а також на тих, хто прагне запобігти розвитку цього захворювання. І навпаки, багато досліджень пов’язують збільшення споживання свіжих фруктів (з манго включно) із нижчим ризиком розвитку діабету. Крім цього у мишей, схильних до діабету, лікування мангіферином (активною речовиною в манго) суттєво знизило рівень глюкози та ліпідів у плазмі крові.
Користь для травлення
Якщо ви страждаєте від регулярних закрепів, то саме час додати манго до свого меню! Дослідження 2018 року продемонструвало, що фрукт справді має послаблювальну дію та полегшує симптоми закрепів, ймовірно через клітковину в складі. Клітковин також пов’язана зі зниженням ризику розвитку ожиріння, діабету, хронічних захворювань ШКТ та серцево-судинних хвороб та покращенням мікрофлори кишківника. А антиоксиданти в складі плоду схоже чинять протизапальну дію на травну систему, полегшуючи симптоми таких захворювань, як коліт.
Здоров’я шкіри та волосся
Вітаміни А та С в складі манго корисні не лише для загального здоров’я, але й для краси шкіри та волосся. Річ в тім, що вітамін С бере участь у формуванні колагену, а також засвоєнні заліза. Якщо колагену замало, то шкірка втрачає свою пружність; дефіцит заліза може бути однією з причин сповільнення росту та його випадіння. Вітамін А, на думку вчених, має потенційні властивості захищати шкіру від передчасного старіння, адже залучений у виробленні себуму та природному зволоженні епідермісу.
Користь для серця
У складі манго містяться магній та калій — дві ключові для серця поживні речовини, які сприяють зниженню артеріального тиску. Ну а антиоксидант магнесин, як свідчать деякі дослідження, захищає клітини серця від пошкодження та знищення вільними радикалами.
Інші корисні властивості манго
- Містить корисні для імунітету компоненти, такі як вже згадані вітаміни С та А, а також мідь, фолат, вітамін Е та вітаміни групи В. Екстракт манго навіть має антибактеріальну дію проти численних мікроорганізмів, серед яких сальмонела та лістерія (збудник лістеріозу).
- Підтримує здоров’я очей, завдяки вмісту антиоксидантів лютеїну і зеаксантину, які захищають сітківку наших очей від негативного впливу сонця. Вітамін А також корисний для очей, а його нестача пов’язана з сухістю очей та втратою якості зору в сутінках.
- Має протиракові властивості. Є деякі наукові докази, що поліфеноли в манго мають протиракову дію, тобто вони зупиняють ріст онкоклітин при лейкемії, раку товстої кишки, раку легенів, простати та молочної залози.