Запікання гарбуза творить з ним справжні дива! Під впливом температури змінюється текстура, смак та аромат, перетворюючи досить твердий та специфічний овоч на універсальний інгредієнт в кулінарії. Якщо ви прагнете додати гарбуз у свій раціон, обов’язково варто навчитися його запікати!
Як запекти гарбуз: інструкція
- Гарбуз помийте, витріть рушником та почистьте від жорсткої шкірки та насіння. Якщо ж ви плануєте подавати шматочки цілими з медом та горіхами, то шкірку краще залишити.
- Наріжте гарбуз великими шматочками, приблизно 2-3 см шириною та викладіть їх на застелене пергаментом деко в один шар, залишаючи між скибками кілька сантиметрів. Скропіть невеликою кількістю олії, за бажанням можна додати сіль та спеції до смаку.
- Ставте гарбуз запікатися у розігріту до 180 градусів духовку (режим нагрівання “верх-низ”) на 40-50 хв, залежно від розміру ваших шматочків та особливостей духовки.
Як використовувати запечений гарбуз
До салатів. Шматочки запеченого гарбуза можна поєднувати як з іншими запеченими овочами і коренеплодами, а можна зі свіжим шпинатом, відвареною квасолею, курячим м’ясом та навіть оселедцем.
Гарбузове пюре — чудовий варіант гарніру сам по собі. Але з нього також можна приготувати крем-супи, начинки для солодких і солоних пирогів, запіканки з гарбузом, а також додавати до тіста в оладки, кекси та вареники, використовувати в тортах.
З гарбузового пюре виходить чудова домашня пастила, а ще домашній солодкий сироп для кави як в Старбакс. Зрештою, запечений гарбуз можна подати як самостійний десерт або як гарнір, додавши більше солі, спецій та часнику.
Як зберігати запечений гарбуз
Для зручності, ви можете запекти гарбуз заздалегідь, а потім використовувати протягом тижня за потреби додаючи до салатів, каш та десертів. Зберігайте його у герметичному харчовому контейнері (краще скляному) або харчовій плівці до п’яти діб в холодильнику.