Хто вже давно у темі здорового харчування, певне знає, що хороший метаболізм приносить організму багато користі. Йдеться не тільки про контроль ваги та енергії протягом дня, але й здоровʼя серцево-судинної системи та баланс гормонів, до прикладу. Словом, чим краще працює ваш обмін речовин, тим стабільніше ви себе почуваєте загалом. Далеко не останню роль у цьому питанні відіграють корисні сніданки, якими, на жаль, ми так часто нехтуємо, замінюючи їх на продукти-пустишки.
Сертифікована дієтологиня Емілі Джонсон назвала 5 варіантів популярних сніданків, від яких краще відмовитися, якщо ви не хочете, щоб ваш метаболізм сповільнювався.
Вплив сніданків на метаболізм
Одне з перших місць серед шкідливих сніданків посідають готові суміші: сухі пластівці, промислова гранола тощо. «Ці продукти, як правило, мають багато доданого цукру, шкідливих жирів та рафінованих вуглеводів, що підвищує рівень цукру в крові та інсуліну. Це призводить до уповільнення метаболізму та збільшення накопичення жиру в тілі», — зазначає дієтологиня. Якщо ви полюбляєте сніданки такого швидкого формату, приготуйте домашню гранолу з цільнозернових вівсяних пластівців, додавши корисне насіння чіа, мед та горішки. Вийде не тільки смачно, але й поживно та корисно.
Молочні продукти вважають корисними, але не тоді, коли йдеться про ароматизовані йогурти з різним наповненням. Так, це смачно, але користі така їжа приносить мало. Натомість ви отримуєте різкі стрибки цукру у крові через велику кількість доданого цукру. «До того ж у йогуртах немає достатньої кількості клітковини, необхідної для підтримки енергії, що також негативно вливає на обмін речовин», — додає Емілі Джонсон.
Фейкові корисні сніданки
Ранкові бутерброди — класика жанру. Додамо сюди ж інші хлібобулочні вироби, які часто опиняються на ранковому столі. Випічка дуже спокуслива, але часто вона переповнена рафінованим цукром, нездоровими жирами та порожніми калоріями. Це не тільки погано впливає на самопочуття протягом дня, але й легко додає зайві кілограми. Проте хороші новини є: хліб, який не шкодить фігурі, чудово підійде як основа для ранкових канапок чи перекусів на роботі та навчанні.
Далі у списку маємо млинці та панкейки з різноманітними топінгами: кленовим сиропом, варенням чи джемом. Ви можете приготувати цю страву самостійно, але вона буде складатися переважно зі швидких вуглеводів та цукру. Відсутність білка та клітковини в традиційних млинцях не забезпечить тривалої енергії та відчуття ситості. «Швидке перетравлення цих продуктів означає, що голод повертається швидше, підвищуючи ймовірність споживати більше калорій протягом дня», — каже спеціалістка. Якщо ви любите млинці, спробуйте додати до них протеїн у порошку або зробити бананові панкейки з перемолотою цільнозерновою вівсянкою замість білого борошна.
Ранкові напої
Наостанок лишили статистично найулюбленіший ранковий напій — каву. Почнемо з того, що каву на сніданок з їжею краще не поєднувати, бо вона заважає засвоюватися залізу, яке міститься у продуктах. Також різноманітні готові кавові напої можуть мимоволі сприяти збільшенню ваги та уповільненню обміну речовин через їх надмірну калорійність та доданий цукор. До того ж багато хто додає до ранкового американо чи капучино білий цукор. Якщо ви любите каву, радимо пити її у чистому вигляді без додатків десь через 2 години після основного приймання їжі.
Сподіваємось, ці поради допоможуть вам скорегувати ваше ранкове меню. Також охоче ділимось ідеями, що приготувати на сніданок, щоб отримати максимум користі та зарядитися енергією на весь день.
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.