Якщо ви тільки на початку свого шляху до фізичної омріяної форми, спробуйте додати до свого раціону низькокалорійні продукти, що не тільки класно смакують, але й приносить користь для здоров’я. У сезон свіжих овочів урізноманітнити харчування продуктами з майже нульовою калорійністю доволі просто. Також ми пропонуємо й інші варіанти, що дозволять експериментувати зі стравами, а не їсти одну лише гречку з курячою грудкою. Креативний підхід до схуднення стане ще одним мотивуючим фактором, здатним наблизити вас до мети.
Солодкі перці
По-перше, це смачно! Сезонний овоч збагатить смак будь-якого свіжого салату чи овочевого рагу. Водночас він містить мінімальну кількість калорій, але при цьому збагачений вітамінами, зокрема вітаміном С, та іншими корисними мікроелементами. Велика кількість води у складі солодких перців допоможе підтримувати водний баланс в організмі, а клітковина позитивно вплине на роботу шлунково-кишкового тракту. А ще це класний снек, яким можна замінити ультраоброблені перекуси на роботі чи навчанні. Якщо хочете зробити поживну страву з додаванням перцю, спробуйте поєднати цей овоч з домашнім хумусом — це неймовірно смачно!
Цукіні
Цей низькокалорійний (близько 17 ккал на 100 г) овоч містить багато рідини й водночас має нейтральний смак, що дозволяє поєднувати його з будь-якими інгредієнтами. Тож не дивно, що з кабачків готують не тільки солоні, але й солодкі страви. У складі також багато клітковини, що відіграє важливу роль у процесі схуднення. А ще цукіні багаті на вітаміни C і B6, калій та антиоксиданти. Вони сприяють підтримці імунітету та нормалізації водно-сольового балансу в організмі.
Селера
Корисний й низькокалорійний овоч, який часто використовують у раціонах для схуднення й оздоровлення. Вона містить усього близько 14-16 ккал на 100 г, але при цьому є джерелом багатьох важливих речовин. Селера багата на клітковину, що допомагає покращити травлення, дає довге відчуття ситості та зменшує апетит. Вона має сильний сечогінний ефект, тому допомагає виводити надлишки рідини з організму, що корисно при набряках і почутті важкості у тілі. Також це джерело вітамінів A, C, K, а ще калію та фолієвої кислоти — все це корисне для імунітету, кровотворення та здоров’я судин. Селеру можна їсти сирою, додавати в смузі, салати або варити у супах і тушкованих стравах.
Локшина конжак, або ширатакі
Це низькокалорійна локшина, виготовлена з борошна, що отримують з кореня рослини конжак. Вона поширена в Японії, Китаї та країнах Південно-Східної Азії. Головний інгредієнт — розчинна клітковина, відома як глюкоманнан. Продукт має майже нульову калорійність: до 15 ккал на 100 г. У цій локшині практично немає вуглеводів, саме тому вона так популярна серед людей, що прагнуть схуднути. До того ж локшина конжак не містить глютену. Смак у такої локшини нейтральний, тож вона класно всотує будь-який соус. Локшина конжак містить розчинну клітковину, яка добре вбирає воду, створюючи відчуття ситості. Власне, саме це робить азійський продукт популярним саме для схуднення: глюкоманнан розбухає в шлунку, знижуючи апетит.
Гриби
Гриби, як-от шампіньйони, мають низьку калорійність (близько 20-30 ккал на 100 г), але водночас добре насичують. Вони містять білок, що допомагає довше зберігати відчуття ситості, особливо в рослинному раціоні. Гриби також є джерелом вітамінів групи B, селену, калію та антиоксидантів, які підтримують імунну систему. Завдяки вмісту бета-глюканів вони можуть сприяти зниженню холестерину та поліпшенню мікрофлори кишківника. Печериці, гливи чи лисички легко поєднуються з овочами в рагу, салатах або супах. До того ж гриби додають стравам глибокий смак умамі, що робить навіть дієтичну їжу більш смачною.
До цього списку можна додати також безліч овочів, зелені, ягід та фруктів. Якщо ви прагнете схуднути, памʼятайте, що у харчуванні потрібно дотримуватися балансу. Не варто жорстко обмежувати, виключаючи з раціону цілі групи продуктів. Якщо ви полюбляєте солоденьке, зверніть увагу на низькокалорійні десерти, що можна готувати самостійно без шкоди для фігури.