Ми всі вже звикли до того, що їжа, яку ми щодня їмо, дуже сильно впливає на здоровʼя зараз і в майбутньому. Але в цьому рівнянні люди часто пропускають напої, котрі є настільки ж невіддільною частиною раціону, як і решта продуктів. Нейробіолог Роберт Лав запевняє, що є три категорії напоїв, котрі можуть негативно впливати на мозок і в довгостроковій перспективі підвищити ризики розвитку хвороби Альцгеймера. Багато з цих, здавалося б, нешкідливих напоїв продаються як освіжаючі, але насправді містять прихований цукор або можуть зашкодити вашому кишківнику. Тому він і чимало інших експертів радять уникати цих шкідливих категорій, щоб бути здоровішими в майбутньому.
Дієтичні содові
Дієтичну газовану воду часом називають більш здоровою альтернативою звичайних содових, але це не робить її здоровішою. Хоча вона містить менше калорій, штучні підсолоджувачі та інші шкідливі інгредієнти в дієтичній газованій воді можуть негативно вплинути на здоров’я мозку. Більшість таких напоїв присмачена аспартамом, а він шкідливий для кишкових бактерій. Натомість чимраз більше нових досліджень підтверджують зв’язок мозку та кишківника через кишково-мозкову вісь (GBA). До того ж штучні підсолоджувачі часто підвищують ризики розвитку діабету 2 типу, а він дуже шкідливий для мозку.
Алкоголь
Ні для кого не секрет, що алкоголь пов’язаний з різними ризиками для здоров’я. Деякі дослідження показують, що хвороба Альцгеймера також може бути одним із наслідків частого вживання алкоголю. Знову ж таки, усе що шкідливо для кишкових бактерій, шкідливо для вашого мозку. Алкоголь також шкідливий для печінки та зменшує активність префронтальної кори, яка є свого роду системою самоконтролю. Регулярне вимикання цієї частини вашого мозку суттєво підвищує ризики розвитку хвороби Альцгеймера. Та й це не все. Алкоголь погіршує якість сну, а здоровий сон – одна із запорук витривалості вашого мозку. Тож споживати варто небагато і нечасто.
Спортивні напої
Багато любителів спорту регулярно вживають спортивні напої, щоб освіжитися та смачно поповнити водний баланс. Але в спортивних напоях дуже часто багато цукру і штучних барвників. Штучні барвники вочевидь не надто хороша річ для організму. Якщо цукор у напоях звичайний, така вода може спричиняти шкідливі стрибки рівня цукру в крові. Якщо ці напої дієтичні, то вони такі ж само шкідливі для мозку, як газованки з першого пункту.
Звісно, позбавляти себе улюблених напоїв не обовʼязково, якщо ви любите щось із переліку. Однак обмежити чи мінімізувати споживання цих категорій варто, щоб довше залишатися зі здоровим мозком і в здоровому глузді. Тим паче є багато альтернатив, наприклад, напої, які знижують тривожність завдяки корисним властивостям.