Як зварити зелену гречку?

Чому ми вирішили поговорити саме про те, як варити зелену гречку? Бо часто люди купують цю крупу, варять її як звичайну коричневу гречку і замість пружної розсипчастої каші, отримують розварену слизьку і не зовсім смачну субстанцію. Це засмучує. Впевнені, й вас би таке засмутило. Тож ми вирішили розібратись у цьому питанні.

Чим зелена гречка відрізняється від коричневої? Чи це одне й те саме?

Ці дві крупи відрізняються лише способом обробки. Це зернятка однієї рослини, однак зелена гречка – сира і необроблена, а коричнева – термічно оброблена. Обробляють її для того, щоб суттєво подовжити термін зберігання. На смак приготовані каші теж дещо різняться.
Необроблена крупа більш корисна за термічно оброблену, бо в ній зберігається більше вітамінів та мікроелементів.

Якщо це одне й те саме, то чому така різниця в результаті?

Все просто – зелені зернятка необробленої сирої гречки розварюються неоднорідно, втрачаючи форму. Зверху вона вже дуже м’яка, а в середині лишається твердою. Саме тому крупа виходить такою слизькою. Коричнева гречка вариться більш рівномірно, бо вона вже термічно оброблена.

Zelena-grechka

То як приготувати зелену гречку?

Є декілька простих способів але в будь-якому разі перед приготуванням гречку потрібно промити холодною водою. Це треба робити до тих пір, поки вода не стане прозорою. Далі можна скористатись одним з двох способів:

  • замочування у холодній воді на ніч. Просто залийте промиту гречку холодною водою у співвідношенні 1:2 та залиште на ніч. За цей час гречка всотає воду і стане пружною. Якщо лишиться зайва вода, просто злийте її.
  • запарювання в окропі. Промиту крупу залийте в мисці або каструлі окропом у співвідношенні 1:2 та закрийте кришкою. Через 20-30 хвилин гречка буде готова.

А як можна покращити смак зеленої гречки?

Найпростіший та найдієвіший спосіб – додати багато вершкового масла, адже воно будь-яку страву робить смачніше. Раптом ви не вживаєте його, то доповніть смак відвареної гречки домашньою соняшниковою або оливковою олією. А ще можна додати до каші трохи свіжих або сушених ароматних трав. Це може бути свіжий кріп, петрушка, листочки чебрецю, сушений орегано або суміш трав, які можна придбати в кожному супермаркеті. Коли хочете вийти зовсім на новий смаковий рівень, натріть на готову гречку невелику кількість пармезану – це просто любов!

Готувати – це просто!

Завантаження...