Український суперфуд. У чому користь зеленої гречки та як її варити

Ви знали, що у нас під носом увесь цей час був суперфуд, а ми його роками не помічали. Так, це я про зелену гречку – шалено корисний продукт із оригінальним смаком. Розумію вашу недовіру, якщо ви колись купили цю крупу і зварили її, як звичайну гречку, ви певно отримали розварену слизьку і не дуже смачну субстанцію. Бо потрібно спочатку дізнатись, як готувати зелену гречку, щоб вона була правильної консистенції та смаку. Тож я розповім вам, як це зробити.

Чим зелена гречка відрізняється від коричневої? Чи це одне й те саме?

По суті це одна й та сама крупа, що відрізняється лише способом обробки. Зелена гречка – це сирі й необроблені зернятка, а коричнева – термічно оброблена. Обробляють її для того, щоб суттєво подовжити термін зберігання та полегшити процес приготування. До середини минулого століття на теренах України їли переважно зелену гречку, але потім ми перейняли американську систему обробки й на багато років забули про оригінальний продукт.

Необроблена крупа більш корисна, ніж термічно оброблена, адже в ній зберігається більше вітамінів та мікроелементів.
Зелена гречка твердіша та потребує більше часу для приготування й дещо інших процесів. Необробленої зернятка сирої гречки розварюються неоднорідно, втрачаючи форму. Зверху вона вже дуже м’яка, а в середині лишається твердою. Саме тому крупа виходить такою слизькою. Коричнева гречка вариться більш рівномірно, бо вже термічно оброблена. Смак круп також дещо відрізняється: зелена більш трав’яниста та ніжна, а коричнева має цей приємний підсмажений горіховий посмак.

Користь зеленої гречки

Зелена гречка – це ідеальне джерело амінокислот. Справа в тім, що 8 із 30 амінокислот, що містяться в харчових білках – незамінні для нашого організму. І, вгадайте що, всі вони є в зеленій гречці ще й у чималій кількості. При цьому всі вони, на відміну від амінокислот у продуктах тваринного походження, збалансовані та гарно засвоюються.

Також зелена гречка має дуже багато антиоксидантів – більше 150 мг на 100 г продукту. Натомість пророщена зелена гречка має ще вдвічі більшу кількість цих сполук. Вони потрібні нашому організму для цілої низки процесів, а найважливіший із них – зниження окислювального стресу, котрий викликає хронічні хвороби та рак.

У зернятках необробленої гречки зберігається досить великий запас вітамінів групи В, калію, фосфору, заліза, цинку, міді, магнію тощо. Вітаміни групи В, наприклад, допомагають різноманітним ферментам виконувати свою роботу, починаючи від вивільнення енергії з вуглеводів і жирів до розщеплення амінокислот і транспортування кисню та енерговмісних поживних речовин по тілу. Калій є третім найбільш поширеним мінералом в організмі і допомагає регулювати рідину в організмі, надсилати нервові сигнали та регулювати скорочення м’язів. А магній – надважливий мінерал, що залучений у більш, ніж 300 реакцій в організмі людини.

Zelena-grechka

Як приготувати зелену гречку?

Є декілька простих способів. Але в будь-якому разі починати треба з промивання гречки холодною водою. Це треба робити до тих пір, поки вода не стане прозорою. Далі потрібно замочити гречку водою у пропорції 1:2 на ніч, щоб вона рівномірно розбухла і могла рівномірно приготуватися.

Розбухлу гречку процідіть через сито, залийте окропом у співвідношенні 1:2 і закрийте рушником чи кришкою. Метод запарювання, а не варіння, допомагає зберегти максимальну кількість корисних речовин у гречці. Через 20-30 хвилин вона буде готова. Перед вживанням ще раз процідіть її.

Також зелену гречку можна проростити – це подвоює майже всі корисні властивості цієї крупи. Для цього спершу замочіть гречку на ніч, а потім лишіть іще на 5-6 годин, щоб «проклюнулися» маленькі носики. Перед використанням злегка промийте, але не надто ретельно, щоб не змити весь корисний слиз, що виділиться. Якщо ви лишите гречку іще на довше в холодильнику, вона продовжить проростати.

Ще ви можете перемолоти зелену гречку в борошно, щоб готувати на її основі хліб, кекси чи частково додавати в суміші, наприклад, оладок. Інший варіант – висушити її в духовці й додавати до граноли чи десертів для приємного хрускоту. Також її замочену можна додати в зелені коктейлі чи смузі – буде дуже корисно.

Як можна покращити смак зеленої гречки?

Найпростіший та найдієвіший спосіб – додати багато вершкового масла, адже воно будь-яку страву робить смачнішою. Якщо ви його не вживаєте, то доповніть смак відвареної гречки нерафінованою соняшниковою або оливковою олією. А ще можна додати до каші трохи свіжих або сушених ароматних трав. Це може бути свіжий кріп, петрушка, листочки чебрецю, сушений орегано або суміш трав. Коли хочете вийти зовсім на новий смаковий рівень, натріть на готову гречку невелику кількість пармезану – це просто любов!

Варіантів приготування цього українського суперфуду справді чимало на будь-який смак. Тож раджу сьогодні ж сходити в найближчий супермаркет і придбати паковання зеленої гречки для кулінарних відкриттів і експериментів.

Готувати – це просто!

Як правильно приготувати зелену гречку дивіться у відео

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

Завантаження...