Як визначити свіжість курячих яєць? Прості способи

Як визначити свіжість курячих яєць

Ви купили яйця, склали в холодильник, а паковання викинули. Маю сумніви, що запам’ятали термін придатності. Еге ж? Тому, якщо маєте якісь сумніви щодо свіжості яєць, скористайтеся практичними домашніми способами, щоб визначити, використовувати продукт чи викинути.

Занурте яйця у воду

В глибоку миску налийте воду та опустіть в неї яйце. Якщо воно тоне та лягає на бік, будьте певні, цей продукт найсвіжіший і його можна використовувати в їжу. Якщо яйце тоне й один кінець його трішки підіймається, ймовірно, воно вже полежало 7-10 днів. У випадку, якщо воно підіймається так, що стає на кінець вертикально, йому приблизно 20 днів, термін придатності його, найімовірніше, добігає кінця, проте такий продукт все ще можна використати в їжу. В чому суть такого лайфхаку? Чим довше яйця лежать, тим більше висихають всередині та стають легкими. Той, продукт, який навіть не торкається дна чи плаває на поверхні, взагалі не придатний для використання.

Сильно потрясіть яйця

Візьміть яйце та добре потрясіть біля вуха. Якщо нічого не почуєте, продукт свіжий. Булькання, сплески чи шарудіння говорять про те, що найімовірніше яйце зіпсоване. Викидайте!

Як визначити свіжість курячих яєць

Оцініть зовнішній вигляд та запах

Ви ж знаєте, як має виглядати свіже яйце всередині? Прозорий, в’язкий та пружний білок, який добре тримається навколо жовтка, та щільний випуклий жовток, без плям та вкраплень іншого кольору. Якщо яйце каламутне, має кров’яні розводи чи червоні краплі або білок занадто рідкий і має жовтий колір – не використовуйте його в їжу. Нащо ризикувати здоров’ям?

А ще свіжі яйця не мають запаху. Якщо ви розбиваєте яйце в тарілку і наче хвилею до вас доноситься щось кисле та огидне, то продукт тухлий. Навіть розбивати не потрібно, неприємний запах відчувається і через шкаралупу. Винесіть такий продукт з оселі, бо в приміщенні вас цей запах буде переслідувати в прямому сенсі слова, а після добре помийте руки.

Та й взагалі, до вибору яєць для приготування страв треба ставитися прискіпливо. Справа в бактерії Salmonella, яка стійка до низьких температур і її можна знешкодити лише високими. Я вже розповідав, як пастеризувати яйця і в цьому процесі немає нічого складного. А ще добре термічно обробляйте їх. І не використовуйте в їжу сирі яйця, щоб убезпечити себе та інших.

Також не розбивайте одразу всі яйця в одну ємність. Якщо попадеться одне зіпсоване, треба буде викинути всі. Спочатку розбивайте кожне окремо у тарілку, а потім лише додавайте до інших.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення