Якщо ви вирішили відмовитися від алкоголю або вас просто заінтригувала ідея безалкогольного вина, то ця новина для вас! Яким чином виготовляють вино без вмісту алкоголю та чи може воно бути смачним і якісним — пояснює винна експертка The Guerdian Ханна Кросбі. Нагадуємо, що раніше ми вже зясовували, чи корисно пити вино та яка його кількість є безпечною.
Як виготовляють безалкогольне вино
Ханна пояснила, що існують кілька способів видалити алкоголь з вина.
- Перший — це вакуумна дистиляція, яка передбачає поступове нагрівання вина до 35-40°C. Під час нагрівання алкоголь випаровується та відсмоктується за допомогою вакууму.
- Другий метод — зворотний осмос, за якого вино пропускають через мембрану під високим тиском. Менші молекули етанолу та води вільно проходять через фільтр, тоді цю суміш (яка називається пермеатом), дистилюють для відділення спирту. Потім очищенні молекули води знову змішуються з початковою рідиною.
- Третій, менш поширений метод — обертового конуса.
Недоліки безалкогольного вина
Проблема з усіма цими методами полягає в тому, що після видалення спиртів з вина, його смак псується і стає менш збалансованим. Гармонійність вина формується такими компонентами як алкоголь, таніни, кислотність, смак та солодкість. Лише за умови їх балансу напій можна назвати гармонійним. Алкоголь у вині надає йому приємного відчуття пекучості, об’єму та глибини. Тож коли ви позбуваєтеся спиртів, то отримуєте надміру солодкий на “плаский” напій.
Тому після деалкоголізація, вино слід знову збалансувати, щоб компенсувати втрачену структуру, аромат та смак. Власне те, наскільки вдало виробнику вдається замаскувати втрату алкоголю і визначає наскільки хорошим є вино. Створення «хорошого» безалкогольного вина — завдання не з легких, але завдяки зростаючому попиту, винороби постійно розробляються нові, досконаліші методи.
Існує й інший шлях створення безалкогольних вин, прикладом якого є проєкт “Blurred Vines” – це спроба імітувати смак вина, власне без вина: винороби у співпраці з вченими-ботаніками змішують ягоди, рідкісні чаї, рослинні компоненти та амінокислоти. В одному з їхніх “вин” навіть використано перець халапеньйо, який повинен імітувати пекучість алкоголю. Якщо ви прихильник традиційних вин, то вам буде цікаво з’ясувати, яке вино є кориснішим: біле чи червоне.