Ми всі завжди прагнемо витрачати менше коштів на продукти, а в сучасних умовах постійного їх дорожчання й поготів. І попри планування та старанне використання ми часом викидаємо продукти, які цілком придатні до приготування їжі. Тому варто озброїтися принципом безвідходної кулінарії та використовувати все по максимуму. Ми виділили кілька продуктів, які не варто викидати, навіть попри те, що більшість звикла це робити.
Хвости й голови креветок
Зрозуміло, що креветки будь-якого розміру ми їмо без хвостів, обчищаючи їх. Але це не значить, що ті хвости й голови не можна застосувати на кухні. Ви можете приготувати розкішний рибний бульйон на їх основі. Цей бульйон потім можна використовувати, щоб приготувати суп біск, якийсь рис чи пасту з морепродуктами або рагу. А ще до хвостів креветок можна додати хвости риби.
Полуничне бадилля
Коли почнеться сезон полуниць, і ви будете їсти їх просто так чи готувати з цими ягодами страви, постарайтеся не викидати бадилля, особливо, якщо ви ті хвостики не обриваєте, а зрізаєте. Додавайте зелень у воду чи в чай, щоб зробити їх ароматнішими та багатшими на смак.
Розрізане авокадо
Якщо ви не використовуєте все авокадо за раз, вірогідність того, що воно потемнішає в холодильнику збільшується. Однак ви можете продовжити його термін придатності, правильно зберігаючи. По-перше, збризніть його лимонним соком, а по-друге, гарно накрийте відкриту поверхню. Це можна зробити за допомогою харчової плівки, вощанки або ж іншої половинки авокадо.
У випадку, якщо авокадо все ж втратило свій колір, але ще не зіпсувалося, готуйте з нього ті страви, в яких плід треба перебити чи потовкти. Наприклад, ви можете приготувати гуакамоле, намазку на хліб чи заправку для салату.
Почорнілі банани
Банани в будь-якому стані викидати не варто – вони дають чимало варіантів того, що з них приготувати. Ба більше, саме темні, а відповідно і мʼякі банани найкраще підходять для приготування певних страв, як, наприклад, бананового хліба чи смузі. А ще деякі відчайдухи використовують бананову шкірку для чищення зубів і взуття, але ці опції виходять за тему кулінарних, тому радити таке ми вам не можемо.
Зівʼяла зелень
Часто ми просто не встигаємо використати всю зелень до того, як її листя втратить пружність і соковитість. Такі підівʼялі листочки найчастіше опиняються в смітнику. Однак їх можна використати, ще й кількома способами. Перший варіант – соус песто, в якому зелень перебивається в блендері, а тому не має значення, наскільки свіжою вона була. Другий варіант – смузі, де зелень так само перебивається та додає кольору й користі напою.
Стебла зелені
Для більшості страв і салатів нам потрібні лише листочки зелені, а стебла незаслужено відправляються у смітник. По-перше, стебла можна дрібно нашаткувати та додати в будь-який салат – зайвими не будуть. По-друге, ви можете приготувати на їх основі зелені ароматні олії. Для цього стебла потрібно прогріти з олією (приблизно 1 склянка зелені на 2 склянки олії), процідити її та використовувати впродовж тижня, зберігаючи в холодильнику.
Черствий хліб
Тут усе просто: якщо ваш хліб починає твердішати, просто наріжте його на бажані порції та приготуйте сухарики. Ви можете лишити їх сохнути самотужки, але краще проконтролювати процес, випікши сухарики. Так хліб точно не запліснявіє. Потім ці сухарики можна додавати в супи, натирати і використовувати замість панірувальних, розмочувати та готувати з ними котлети чи навіть десерти.
Усі ці лайфхаки допоможуть вам оптимальніше використовувати продукти на кухні та не викидати те, що цілком має право на життя.