Варити, запікати, тушкувати. Як правильно готувати нут

нут

Нут порівняно недавно став популярний в Україні, хоча його протягом тисячоліть вирощують у країнах Близького Сходу. Він має горіховий смак, є багатим джерелом вітамінів, мінералів, білка і клітковини, може стати відмінним замінником м’яса. Із нуту готують каррі, фалафель, котлети, запікають у медовій скоринці, додають у салати, супи, тушковані овочі, а також роблять хумус і шакшуку. Цей продукт відмінно поєднується з м’ясом, рибою, овочами й навіть м’яким вершковим сиром ціле поле для експериментів!

Крім того, що з нуту можна приготувати багато смачних страв, цей продукт дуже корисний, і ось що мені вдалося дізнатися про нього.

Чим корисний нут?

  • Незважаючи на те, що в 100 г нуту міститься 380 ккал, цей продукт надовго позбавляє від відчуття голоду. Білок і клітковина в складі допомагають контролювати апетит. Якщо хочете приготувати швидкий літній салат, змішайте відварений нут із порізаним редисом, свіжим огірком, авокадо та сиром фетою. Заправку зробіть із яблучного оцту, оливкової олії й меду. Ще можна додати гарбузового насіння. Точних пропорцій немає, довіряйте своєму кулінарному чуттю. Такий салат можна брати з собою в дорогу, але відразу не заправляти.
  • Нут має низький глікемічний індекс, що сприяє контролю рівня цукру в крові. Вуглеводи з нуту всмоктуються повільно, і цукор у крові підвищується поступово, а не різко, тому цей продукт можна вживати тим, хто має діабет 2 типу. Нут можна використовувати в якості смачного перекусу, скажімо, замість горіхів. Його потрібно відварити та добре висушити: на деко розстелити пергаментний папір і викласти на нього нут, скропити трохи оливковою олією. Запікати 40-45 хвилин при температурі 180 градусів, а потім додати трохи солі й спеції за смаком, наприклад, я люблю чилі, але можна й каррі.
  • Нут корисний для профілактики проблем шлунково-кишкового тракту, а саме: синдрому роздратованого кишечника й раку товстої кишки. Вся справа в тому, що клітковина в основному розчинна – змішується з водою й утворюється гелевидний речовина, що допомагає запобігти зростанню  бактерій. Якщо хочете щось на швидку руку, можна приготувати нут із овочами. Болгарський перець і моркву підсмажити, додавши трохи лимонного соку, відправити до овочів відварений нут, посолити й тушкувати ще 3 хвилини. Готово.

Як правильно готувати нут?

нут

  1. Для того щоб нут швидко приготувавсяйого необхідно замочити на 8-12 годин у холодній воді, але, попередньо добре вимитиУ воду можна додати кілька дрібок солі й харчової содищоб прискорити процес приготування.До слова, цукор буде діяти навпаки – збільшить час приготування. Воду, в якій замочувався нут необхідно злитиТакожщоб прискорити процес приготування, соду можна додати безпосередньо в момент варіння нуту – буквально пару дрібок, але не більше. Сода може надати продукту солонуватий і мильний смак. І нею не варто захоплюватися, так як вона руйнує вітаміни групи В. 
  2. Після замочування нут необхідно залити холодною водою, почекати, коли закипить, зробити маленький вогонь і варити протягом години. Зверху буде з’являтися піна, яку необхідно знімати. 
  3. Дуже важливий момент – миску з нутом необхідно ставити в холодильник, щоб він не заграв при кімнатній температурі, особливо, це стосується спекотної пори року. Якщо хочете скоротити час замочування, нут можна залити холодною водою, поставити на великий вогонь і варити протягом 4-5 хвилин, потім зняти з вогню та залишити на 60 хвилин. 
  4. Безумовноможна нут замочувати й 24 години, але варто знати: чим більше замочуваннятим менше корисних речовин залишається в нутіДо того ж, такий нут при варінні буде жорстким всередині, а зовні розвалюватися, все тому, що довге замочування змінить текстуру рослинного білка. Нут, який замочували 24 години краще використовувати для запікання. І ще момент: якщо замочувати більше 8 годин, воду необхідно 2 рази міняти. 
  5. Ще один спосіб, про який точно знають наші бабусі та мами – варити нут в скороварці. 
  6. Помішувати нут краще дерев’яною ложкою, щоб він залишався цілим. 
  7. Ще один спосіб варити нут – робити це в мультиварціВикласти нут в чашу після замочуваннязалити холодною водою й готувати в режимі «Тушіння» 1.5 години. До слова, вода з-під нуту – це смачний бульйон, на якому можна приготувати борщ. 
  8. Якщо зварили багато нуту, його можна заморозити, але попередньо осушити від зайвої вологи паперовим рушником. Ще можна приготувати  класичний хумус

 Готувати – це просто! 

Як готувати нут правильно дивіться у відео

Готувати – це просто!

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення