Ні для кого не секрет, що фрукти важливі для здорового харчування. Але всупереч поширеній думці, щоб отримати від них користь не обов’язково обирати лише свіжі фрукти, адже навіть в засушеному стані вони також містять корисні речовини. Видання Martha Stewart з посиланням на зареєстрованих дієтологів поділилося п’ятьма найкориснішими варіантами сухофруктів. Нагадуємо, раніше ми вже писали про користь сухофруктів та горіхів.
Сушена полуниця
Навіть в сушеному вигляді, полуниця багата вітаміном С, корисним для імунітету, здоров’я шкіри, загоєння ран, побудови нових клітин в кістковій тканині, синтезу серотоніну та багатьох інших функцій нашого організму. Крім цього сушена полуниця не позбавлена антиоксидантів, що захищають наше тіло від окиснювального стресу. Спробуйте додати сушену ягоду в домашню гранолу, ранкову вівсяну кашу, смузі та салати. При цьому бажано обирати продукт без доданого цукру.
Чорнослив
Багато хто не любить чорнослив через його виражено-пряний смак. Але цей продукт містить таку кількість поживних речовин, що може легко скласти конкуренцію свіжій чорниці, ожині чи малині. У його складі присутня велика кількість антиоксидантів, клітковини та вітаміну К, а отже чорнослив корисний для мікробіому кишківника та міцності кісток. Сухофрукт має безліч застосувань та гарно пасує як до десертів чи домашньої випічки, так і до запеченого м’яса чи гарнірів.
Фініки
Любителі солодкого точно оцінять фініки — сушені плоди фінікової пальми. Надзвичайно ніжні та смачні, вони з легкістю зможуть замінити вам цукерки водночас доповнивши раціон корисною для травлення клітковиною. Фініки є ідеальним інгредієнтом для різноманітних десертів, наприклад домашніх трюфелів з фінками та горіхами.
Родзинки
Не варто недооцінювати крихітні родзинки! Завдяки вмісту клітковини вони корисні для травлення, калій та антиоксиданти в їх складі подбають про здоров’я вашого серця, а природні цукри (фруктоза та глюкоза) трішки підсолодять життя та додадуть енергії. До того ж їх так просто додати у своє меню: доповніть родзинками випічку, салати, гранолу, каші або їжте їх як самостійний перекус.
Курага
Курага або сушені абрикоси містять калій, бета-каротин, вітаміни С та Е, а також клітковину, антиоксиданти, магній і фосфор. Такий харчовий профіль робить ці сухофрукти корисними для артеріального тиску, травлення, зору, імунітету та шкіри. Додайте курагу до свого йогурту або граноли для смачного перекусу, доповніть нею ранкову вівсянку або додайте до домашньої випічки чи плову. До речі, з суміші сушених абрикосів, груш та яблук можна приготувати смачний компот із сухофруктів, з додаванням меду та прянощів.