Італійські равіолі. Найкращі рецепти та поради з приготування

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Равіолі — це італійська страва з тонко розкачаного тіста, начиненого різними інгредієнтами. Равіолі дуже схожі на українські вареники за принципом приготування, але, звісно, вони мають свої особливості. Зазвичай їх відварюють у воді або бульйоні, іноді запікають, але завжди подають із соусами.

Інгредієнти для класичних равіолі

Тісто для равіолі готують на основі пшеничного борошна, яєць та солі. Іноді додають трохи води або оливкової олії. Начинки теж бувають різні, але класичні варіанти — це сир рікотта, шпинат, пармезан. Рідше мʼясо, гриби, гарбуз, лосось або трюфелі. Якщо ви готуюєте равіолі в домашніх умовах, по суті, можете взяти для начинки будь-що. Головне — приготувати вдале тісто та правильно його розкачати.

Скільки варяться равіолі

Час варіння равіолі залежить від того, які вони. Якщо ви готуєте свіжі домашні равіолі, 2-4 хвилини у киплячій підсоленій воді буде достатньо. Вони готові, коли спливуть на поверхню + ще хвилинка. Заморожені (домашні або магазинні) равіолі варяться протягом 5-7 хвилин, іноді до 8, залежно від товщини тіста й розміру. Теж орієнтуйтесь на спливання та м’якість. Щоб перевірити, чи готові равіолі, візьміть один і розріжте ножем — начинка має бути гаряча, тісто — м’яке, але не розварене.

равіолі

Як зробити, щоб равіолі не злипались

До варіння щедро підсипте равіолі борошном. Якщо робите страву самостійно, розкладайте равіолі на добре посипаній борошном поверхні (або на манці). Не кладіть їх один на одного! А ще не тримайте довго при кімнатній температурі після ліплення. Якщо не плануєте варити одразу, краще заморозити на дошці, а потім пересипати в пакет. Обов’язково зачекайте, поки вода добре закипить. І посоліть воду — це не лише додає смаку, а й допомагає зменшити злипання. Варіть страву порціями. Не кидайте забагато за раз — вони мають «плавати», а не тіснитися, заважаючи одне одному. Перемішайте ложкою одразу після закидання. Після варіння одразу перекладіть равіолі в соус або додайте запашної олії. Не залишайте у друшляку, інакше вони злипнуться майже моментально.

Який приготувати соус до равіолі

Равіолі можна подавати з різними видами соусів залежно від того, яку начинку вони мають.

  • Томатний соус із базиліком має кислуватий смак з легкою пряністю. Йому найкраще пасують равіолі з м’ясом (яловичина, телятина, свинина), з рікоттою та баклажаном та равіолі з грибною начинкою.
  • Вершково-сирний соус має насичений смак. Він доволі жирний, тому смакуватиме з равіолі зі шпинатом і рікоттою, лососем або картоплею та пармезаном.
  • Вершково-грибний соус зазвичай дуже густий та має глибокий смак. Його можна подавати до равіолі з білими грибами або печерицями — подвійна доза грибної насолоди! Або ж з равіолі з карамелізованою цибулею і сиром.
  • Масло з шалфеєм дуже запашне, але при цьому легке та не перебиває смак начинки. До нього найкраще пасують равіолі з гарбузом і мигдалем (або амаретті), равіолі з рікоттою або з картоплею й трюфелем.
  • Песто має яскравий смак з нотками базиліку, часнику та горіхів. Його подають до равіолі з рікоттою та шпинатом, равіолі з козячим сиром або в’яленими томатами.

равіолі

Яка різниця між равіолі та пельменями

Равіолі й пельмені справді мають спільне коріння — це все начинене тісто, зварене у воді. Але різниця є — і в тісті, і в начинці, і в способі подачі. Тісто для пельменів зазвичай роблять на воді, іноді з яйцем. Воно доволі тонке, але трохи грубше за равіолі. До того ж тісто на пельмені еластичне та краще витримує заморозку. Начинку у пельмені кладуть сирою, найчастіше з додаванням цибулі, солі та перцю. А от у равіолі, як правило, вже термічно оброблена начинка. Тому, власне, ми говоримо про те, що равіолі радше схожі на українські вареники. Також пельмені та равіолі відрізняються за формою. У перших форма нагадує мішечки, зліплені краями, схожі на вушка. А равіолі роблять у вигляді квадратиків, прямокутників або кружечків.