Якщо страві потрібен яскравий акцент, просто згадайте про чорнослив. Цей сухофрукт в міру солодкий, м’який та має насичений смак з яскравим посмаком копчення.
Чорнослив виготовлюють зі стиглих чи навіть переспілих слив темних сортів. Він містить більше калорій, ніж свіжа слива, але й має більше корисної для організму клітковини.
Користь чорносливу
Чорнослив є чудовим джерелом вітаміну А, необхідного для здоров’я очей. Навіть одна штука сухофрукту здатна забезпечити 3% цього вітаміну. Його бажано включити в раціон людям, які мають дефіцит вітаміну А і схильність до катаракти чи сухості очей. Чорнослив має високу антиоксидантну дію завдяки марганцю, залізу та рослинним фенолам у складі. Це означає, що вживати його корисно для запобігання пошкодженню клітинних мембран вільними радикалами. У складі сухофрукту є калій, який робить його важливим для здоров’я серцево-судинної системи та зниження ризиків виникнення інфарктів та інсультів.
Чорнослив містить багато клітковини та сорбіту – натурального цукру, який втягує вологу у травний тракт, тим самим покращуючи його роботу.
Яким стравам пасує чорнослив
Ми вже розповідали про користь волоського горіха та в які страви його додавати. З чорносливом цей продукт створює відмінний кулінарний союз. Волоським горіхом фарширують чорнослив для випічки або цукерок, додають разом до салатів. Чорнослив урізноманітнює смак страв, при цьому його не потрібно додавати надто багато. Кілька сухофруктів здатні вплинути на посмак будь-чого.
Перші страви. Чорнослив надає присмак копченості, тому його варто використовувати, коли готуєте вдома, а не на відкритому багатті. Додавайте сухофрукт у борщ чи бограч.
Випічка. Чорнослив додають як до солодкої випічки, так і до солоної. Приготуйте на сніданок кекс з чорносливом. Додавайте шматочки сухофрукту у звичний для вас рецепт хлібного тіста або зробіть смачну начинку для пиріжків.
М’ясні страви. Чорнослив надає м’ясу гармонійний солодкий присмак. Переконатися в цьому дуже легко, варто лише зробити свинячі або курячі крученики та мітболи.
Напої. Традиційний український напій, в який додають чорнослив – це узвар з медом. З цим сухофруктом він виходить з насиченим смаком. За бажанням шматочки сухофрукту можна використати для приготування компотів та додавати у заварник, коли робите чорний чай.
Як зберігати чорнослив
Зберігайте чорнослив в холодильнику, у герметичному пакеті чи сухому контейнері зі щільною кришкою. Вкажіть маркером дату пакування та тримайте в таких умовах до 6 місяців. Якщо у вас багато продукту, то складіть його у дерев’яний ящик з невеличкими отворами та облаштуйте у добре провітрюваному сухому приміщенні. В міських умовах проживання це може бути балкон.
Якщо ви рідко користуєтеся чорносливом, радимо скласти його в герметичний пакет та зберігати в морозильній камері. Діставайте сухофрукт за потреби по кілька штучок та використовуйте для приготування страв, навіть не розморожуючи.
Готувати – це просто!
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.