Якось аґрус і смородина стали надто близькі, і з’явилася йошта. Має дивну назву, кислувато-терпкувато-солодкий смак, насичений темний колір і кілька корисних властивостей. І поки половина людей, включно з онлайн-редактором, котрий підкреслює це слово червоним, вкотре переконує себе в тому, що таки правильно прочитала дивну назву, ця німецька ягода стає все популярнішою на наших теренах. Ну а раз стає поширенішою ще й смакує добре, варто розібратися що воно за ягода та йошта, як її їсти та нащо.
Що за ягода йошта і де вона взялася
Йошта – це плід схрещення чорної смородини та аґрусу, котре зробили в Німеччині. Процес об’єднання цих фруктів почався ще в 1883 році, однак успіху доктор Рудольф Бауер досяг тільки в 1955. Випущена у світ йошта була тільки в 1970х.
Це кущ без колючок, що нагадує чорну смородину, але має листя подібне до аґрусу, тільки більше. Самі плоди темні, більші за смородину, але менші за аґрус, а на смак кисло-солодкі з легким терпкуватим посмаком.
Корисні властивості йошти
Йошта пропонує класичні переваги для здоров’я, котрі є в усіх ягід, а також поєднує користь смородини та аґрусу. Більшість корисних властивостей йошти забезпечені вітаміном С, Е і рештою антиоксидантів у ній.
Знижує запалення в організмі
Ягода йошта містить велику кількість антиоксидантів, таких як вітаміни С та Е, каротиноїди та флавоноїди. Дослідження показують, що антиоксиданти допомагають боротися зі стресом від вільних радикалів і можуть допомогти знизити ризик розвитку хронічних захворювань та деяких видів раку. Окрім того, сполуки, що містяться в йошті, мають протизапальну дію та підтримувати імунну систему загалом.
Знижує ризики серцево-судинних захворювань
Хороший рівень вітаміну С у вашому раціоні допомагає запобігти атеросклерозу – небезпечному стану, коли стінки артерій потовщуються жировими відкладеннями. Атеросклероз є основною причиною смертельних захворювань серця та інсульту, але, вітамін С ці ризики знижує, покращуючи здоров’я серцево-судинної системи. У йошті вітаміну С багато, тому вона
Покращує імунітет
Регулярне вживання йошти захищає наше тіло від інфекцій і підтримує здоров’я кісток і зубів завдяки підвищеному вмісту вітаміну С. Це також покращує здатність нашого організму загоювати рани та захищає від бактерій, вірусів та інфекцій. Цей же вітамін покращує кровообіг, що допомагає крові переносити поживні речовини до клітин усього тіла, та підтримувати імунітет таким чином.
Окрім того, йошта потенційна корисна для підтримання нормального рівня холестерину та кров’яного тиску, збереження здоров’я шкіри та зменшення впливів ультрафіолетового випромінювання, підтримання здоров’я очей.
Що робити з йоштою та як її їсти
Додати цю ягоду в свій раціон насправді дуже просто. Вона чудово смакує свіжою і після зберігання в холодильнику. Свіжою її можна додавати до морозива, млинців чи оладок. Вона також стане чудовим інгредієнтом для начинки випічки чи десертів, балансуючи солодкий і кислий смак. Також ви можете заморозити йошту на зиму, щоб насолоджуватися її натуральним смаком чи готувати з неї компоти.
Йошта – чудова основа для ягідного соусу до м’яса, рагу чи навіть салатів. Адже вона не надто приторна та має легку приємну кислинку з терпкістю. А ще хороша ідея приготувати варення з йошти, адже вона чудово карамелізується. Воно виходить густим, злегка тягучим, але дуже цікавим і приємним на смак.
А взагалі з йоштою треба експериментувати. Готуйте з неї тістечка, желе чи навіть вино, спробуйте додати в комбучу чи теплий салат. Адже тільки так ви зможете віднайти ваше улюблене застосування цієї нетипової німецької ягоди.
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.