Маринування процес багатогранний і ледь не щоденний, адже включає і консервацію овочів і фруктів, і тимчасове маринування м’яса й тих же овочів для продовження терміну придатності чи насичення смаком. А тому воно повсякчас викликає певні сумніви та запитання, відповіді на які ми зібрали в одному місці.
Що таке маринування
Маринування – це метод і процес консервування продуктів за допомогою певної кислоти та, часто, солі чи/та цукру. Цей метод обробки продуктів запобігає життєдіяльності багатьох мікроогранізмів, що подовжує термін придатності продуктів. Маринування може бути короткостроковим, як ми звикли це робити з м’ясом і рибою перед приготуванням, так і довготривалим – коли маринуємо овочі на рік чи й більше.
Для маринування можна використовувати оцет, лимон чи їх суміш. Оцет може бути звичайний, яблучний, винний чи навіть рисовий – тут можете експериментувати. Також можна додати різну олію до маринаду, а також буквально будь-які спеції та прянощі. Суцільний простір для творчості. Приміром, непоганий маринад – оцет, олія, гострий перець і часник.
Часто люди плутають маринування й ферментацію, відмінності котрих насправді досить суттєві. Маринування – це консервація котра знищує мікроорганізми, а ферментація – це бродіння, котре цими мікроорганізмами забезпечується.
Для чого маринувати продукти
Глобально цей метод обробки продуктів існував для того, щоб подовжити термін придатності м’яса, риби, овочів і фруктів. Але зараз ми в більшості маринуємо продукти, бо так просто смачніше. Настоявшись у маринаді, вони стають ніжнішими та насичуються смаками спецій.