Що таке маринування і нащо ми його робимо

Маринування

Маринування процес багатогранний і ледь не щоденний, адже включає і консервацію овочів і фруктів, і тимчасове маринування м’яса й тих же овочів для продовження терміну придатності чи насичення смаком. А тому воно повсякчас викликає певні сумніви та запитання, відповіді на які ми зібрали в одному місці.

Що таке маринування

Маринування – це метод і процес консервування продуктів за допомогою певної кислоти та, часто, солі чи/та цукру. Цей метод обробки продуктів запобігає життєдіяльності багатьох мікроогранізмів, що подовжує термін придатності продуктів. Маринування може бути короткостроковим, як ми звикли це робити з м’ясом і рибою перед приготуванням, так і довготривалим – коли маринуємо овочі на рік чи й більше.

Для маринування можна використовувати оцет, лимон чи їх суміш. Оцет може бути звичайний, яблучний, винний чи навіть рисовий – тут можете експериментувати. Також можна додати різну олію до маринаду, а також буквально будь-які спеції та прянощі. Суцільний простір для творчості. Приміром, непоганий маринад – оцет, олія, гострий перець і часник.

Часто люди плутають маринування й ферментацію, відмінності котрих насправді досить суттєві. Маринування – це консервація котра знищує мікроорганізми, а ферментація – це бродіння, котре цими мікроорганізмами забезпечується.

Для чого маринувати продукти

Глобально цей метод обробки продуктів існував для того, щоб подовжити термін придатності м’яса, риби, овочів і фруктів. Але зараз ми в більшості маринуємо продукти, бо так просто смачніше. Настоявшись у маринаді, вони стають ніжнішими та насичуються смаками спецій.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення