Пити чи не пити. Яка кількість вина корисна і чи можна його пити щодня

Людство створює та пʼє вино вже понад 6000 років. Воно завжди було частиною повсякденних трапез, свят і ритуалів. Його готували й готують класичними методами, вистоюють роками, а часом вигадують і нові методи приготування, як винороби Хорватії, які зберігають напій на морському дні. Паралельно з тим дехто вважає, що пити вино щодня у невеликих кількостях не просто можна, але й треба. Інші категорично проти цього. Досліджень на тему користі й шкоди вина безліч, тому варто розібратися чи варто пити той келих вина на день і який результат може принести таке споживання алкогольного напою.

Чи корисно пити вино

Хоча вино в помірних кількостях може бути компонентом здорового способу життя та знаменитої своєю користю середземноморської дієти, в цілому, сам продукт не зовсім корисний. «Протягом десятиліть у засобах масової інформації поширювалися заяви про те, що щоденне вживання келиха вина корисно для здоров’я серця. Однак до цих тверджень слід підходити з обережністю», – каже Мішель Рутенштейн, американська дієтологиня із профілактичної кардіології.

Це правда, що вино містить поліфеноли, які можуть сприяти важливим функціям в організмі. Ресвератрол, який міститься в шкірці червоного винограду, може грати роль у зниженні холестерину ЛПНЩ і запобіганню згортанню крові. Ці антиоксиданти можуть пом’якшити запалення та захистити серцево-судинну систему. Але вино є не найліпшим методом отримання цих антиоксидантів. Кількість антиоксидантів у вині може відрізнятися залежно від сорту, методів обробки та часу настоювання. Існує також чималий шанс, що антиоксиданти можуть окислитися і стати менш біодоступними до того часу, коли ви наллєте вино собі келих.

Чи корисне вино

«Поки що немає жодного дослідження, яке б показало прямий зв’язок між покращенням здоров’я серця та вживанням алкоголю», – додає інша сертифікована дієтологиня Кейлі Проктор. «Важливо відзначити, що вино – це в першу чергу алкогольний напій, а всі алкогольні напої, включно з червоним і білим вином, пивом і лікером, пов’язані з ризиком розвитку раку».

Зрештою, жодна кількість антиоксидантів не може звести нанівець потенційну шкоду від споживання алкоголю. Зокрема, надмірне та рясне вживання алкоголю несе серйозні ризики для здоров’я, починаючи від проблем з печінкою та серцем і завершуючи кількома видами раку.

«Коли ви п’єте, ваше тіло метаболізує алкоголь у хімічну речовину під назвою ацетальдегід, яка класифікується як канцероген, – розповідає Проктор. – Ацетальдегід може пошкодити ДНК і сприяти утворенню пухлин, а також пошкодженню клітин і печінки».

Яка кількість вина безпечна

Офіційні інституції охорони здоров’я в різних країнах визначають помірне вживання алкоголю як максимум одну-дві порції алкоголю на день для чоловіків і максимум одну порцію для жінок. Одна така порція стосовно вина дорівнює 350 мл сухого вина чи 150 мл кріпленого вина. Однак насправді дієтологи відзначають, що не існує науково встановленої безпечної кількості алкоголю. Тож експерти радять пити якомога менше.

Це не означає, що ви обов’язково повинні повністю відмовитися від вина. Однак важливо враховувати потенційні ризики для здоров’я, коли ви вирішуєте його пити. «Хоча помірне споживання одного келиха вина 2-3 рази на тиждень навряд чи завдасть шкоди, покладатися на користь вина для здоров’я не рекомендується», – додає Рутенштейн.

Дієтологи наголошують, що отримувати антиоксиданти краще прямо з джерела, себто винограду та інших фруктів й овочів. Цілий виноград містить ті самі поліфеноли, що й вино, а також містить клітковину, яка може допомогти вашій травній системі.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення