Здуття живота є досить частою проблемою, котра суттєво впливає на загальне самопочуття. Іноді воно з’являється ненадовго після якоїсь важкої трапези, іноді стає майже хронічним, якщо в раціоні постійно присутні деякі продукти. Адже здуття, яке характеризується відчуттям переповненості та дискомфорту в животі, може посилюватися певною їжею, насиченою добавками.
Дієтолог Ліз Річардс назвала два конкретні типи продуктів, яких слід уникати, якщо вас турбує здуття живота. Ба більше, вона також зазначає, що ці дві категорії продуктів можуть стати причиною зайвого жиру в районі живота. Тож вам слід додати в раціон корисні продукти для кишківника та звести до мінімуму снеки, в яких є глутамат натрію, і продукти з кукурудзяним сиропом.
Снеки з глутаматом
Глутамат натрію, котрий також скорочують до абревіатури MSG, а в складі продуктів позначають як Е-621, є підсилювачем смаку, який часто використовують в сильно оброблених харчових продуктах. Деякі люди чутливі до глутамату натрію, а тому він викликає проблеми з кишківником і навіть головні болі. Однак надмірний вміст натрію може призвести до збільшення затримки рідини, посилюючи відчуття здуття живота, буквально в усіх.
«Глутамат натрію також пов’язують із потенційними порушеннями регуляції апетиту, що сприяє збільшенню споживання їжі. А ще ці штучні добавки в не містять поживної цінності. У результаті ви споживаєте порожні калорії, котрі перетворюються в зайву вагу», – розповідає Ліз Річардс.
Кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози (HFCS)
Кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози, також відомий як глюкозо-фруктозний, є широко використовуваним підсолоджувачем у багатьох оброблених харчових продуктах і напоях. Споживання цього сиропу також пов’язують зі здуттям живота та збільшенням зайвої ваги. HFCS – це висококонцентрована форма фруктози, яка при надмірному споживанні може призвести до метаболічних порушень і резистентності до інсуліну та сприяти абдомінальному ожирінню.
Оскільки HFCS зазвичай міститься в солодких напоях, закусках і різноманітних оброблених харчових продуктах, зменшення їх споживання та здоровіші альтернативи суттєво зменшать вірогідність здуття.