Ресторан сучасної української кухні «100 років тому вперед» має чимало переосмислених на сучасний манір старовинних страв з різних регіонів. Щоб скуштувати їх всі заклад пропонує зручні сет-меню на двох, які складаються з 7-8 страв у трохи зменшеному вигляді. Дотепер був доступний сет «Пізнавай Україну» з мʼясом або з рибою. Тепер зʼявився другий сет «Пізнавай Україну знову». Це меню не просто ознайомить зі старовинними українськими стравами, але дозволить зануритися в нашу кулінарну регіональну культуру ще глибше.
Новий сет «Пізнавай Україну знову»
У сет входить 7 страв і десерт, кожна з яких має свою історію та особливості:
- Буковинська начинка, вона ж «капронова баба». Першопочатково її готували як десерт, але в ресторані вирішили представити її у вигляді закуски, до якої додають крем з сому, декілька видів ферментованої гички та огірки мариновані в лісовій шишці.
- «Не вродив буряк – пробудемо й так» – закуска з білого буряка, маринованої квасолі яськи, горіхів і приготованого в печі сиру. Страва, що підкреслює значення для української культури та кулінарії буряка.
- Потравка з кроля – нове бачення страви «Потравка з курки» зі збірки рецептів «На гостини до Ольги Кобилянської». Надихнувшись, шеф створив страву з м’ясом кроля та соусом з мізків, а також картоплею, яку готують у попелі.
- Бесарабська міліна – витяжне тісто з сирною маченкою, соусом з любистку і маринованим портулаком. Ця страва походить з Бесарабії і є однією з небагатьох страв, що внесена у перелік нематеріальної спадщини України. Міліну готують напередодні важливих родинних свят.
- Курка з квашеними смаженими огірками – досить нетипове поєднання, котре локально поширилося на Чернігівщині. Там нарізане шматочками мʼясо довго тушкують з квашеними огірками. До речі, ви можете приготувати смажені огірки з мʼясом за нашим рецептом. А от у ресторані цю страву вирішили подавати з курячою котлетою і тими таки смаженими огірками.
- Лісовий голець з буришником – ідеальне поєднання риби та картопляно-кукурудзяного пирога. Готують голець методом тривалого приготування за низьких температур з соусом з квашеного винограду.
- «На людях Ілля, а вдома свиня» – оригінальне прочитання страви «начинка» з Вінничини. 90-річна жителька цього регіону поділилася маминим рецептом пирога з мʼясом і хлібом. А кухарі ресторану адаптували його у вигляді завиванця зі свинини та начинки з печінки та сала.
- «Каша Зозулі»– каша родом із села Дашківці, що також на Вінничині. Її в ресторані готують із пшона й маку в печі, а подають із щавлевим морозивом, чипсом із молока та гречаним медом. Іще одна страва з нематеріальної культурної спадщини України.
Ціна цього сет-меню – 2500 грн. Його рекомендують замовляти на двох. Усі деталі про роботу закладу й меню можна знайти в інстаграмі ресторану, там же можна забронювати столик на зручний час.