Норі: з чого та як виготовляють популярний інгредієнт для суші

Норі

Якщо ви любите суші, то вже точно знайомі з норі — тонкими листами сушених водоростей. Але чи знаєте ви, що у свіжому вигляді норі взагалі не зелене, і мало нагадує знайомий нам інгредієнт з ресторанів японської кухні? Розповідаємо, з чого насправді та як виготовляють норі, а ще, як використовувати його не лише для ролів.

Поціновувачам японської кухні буде цікаво також прочитати про салат чука, його походження та способи смачно подати страву. 

Що таке норі

Насправді норі – це сушені червоні водорості роду Порфіра, які тисячоліттями широко використовуються у японській кухні. У наш час, як правило, виловлені з моря водорості висушують у тонкі аркуші, що згодом використовуються для загортання суші та рисових кульок онігірі.

Вперше термін “норі” письмово згадується у 701 році. Цікаво, що до 18 століття, норі вживали у свіжому вигляді. І лише у 1750 р. було винайдено знайому нам листову форму, яку створили на основі технології виготовлення паперу.

З погляду харчової цінності, норі містить вітамін С, а також йод, кальцій, залізо, мідь, калій, селен та цинк. У одному аркуші, вагою 26 г міститься приблизно 9 ккал, серед яких 1,5 г білка, 1,3 грама вуглеводів, 0,1 грама клітковини та 0,1 грама цукру.

Як виготовляють норі

Більшість сортів японського норі вирощують на спеціальних морських фермах. Працівники висаджують насіння у сітки, натягнуті просто в морі, в кінці літнього сезону, щоб збирати врожай з осені до весни.

З моря водорості доставляють на підприємства для очищення. Інколи їх заморожують на кілька днів — вважається, що такий процес посилює характерний смак умамі. Далі водорості подрібнюються на дрібні шматочки. Утворену суміш розливають у форми та підсушують. Після сушіння, одразу з конвеєра, аркуші норі автоматично сортуються в стоси, а стоси у великі паковання по 100 аркушів кожен. І нарешті, на завершальному етапі виробництва, аркуші пропікаються у печі, що забезпечує їхню хрумкість, тривале зберігання та особливий смак, унікальний для кожного бренду.

Як їсти норі

Норі має яскраво виражений смак умамі, а ще він водночас солоний та злегка солодкий.

Традиційно, у японській кухні морські водорості використовуються для щільного загортання суші, ролів, темакі, онігірі. Спробуйте приготувати онігірі з тунцем самотужки, за покроковим рецептом Євгена Клопотенка.

Нарізаний тонкими смужками норі, додавайте до салатів, гарнірів, боулів з рисом, рамену, місо-супу, омлету, локшини, щоб урізноманітнити їхню структуру та смак. А ще ці водорості особливо добре працюють як інгредієнт для додання глибини смаку веганським стравам.

Як зберігати норі

Якщо оригінальне герметичне паковання ціле, зберігайте його у темному сухому місці, наприклад у шафці на кухні.

Як тільки ви відкриєте паковання, листи норі почнуть швидко вбирати вологу, втрачаючи свою хрумкість та смак. Тому важливо щільно загорнути листки в харчову плівку або зіп-пакет та зберігати в холодильнику

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення