Вічне питання, як витрачати менше грошей на їжу, постає все частіше. Ціни на продукти ростуть, знижки приваблюють, а потреба у чомусь смачненькому нікуди не дівається. Втім, рішення існує! Пропонуємо вашій увазі 8 порад, які допоможуть заощаджувати гроші на їжі та не витрачати зайвих коштів під час продуктового шопінгу.
Як витрачати менше грошей на їжу
Перевірена стратегія не йти до продуктового магазину голодними працює. Але існують й інші лайфхаки, за допомогою яких можна зекономити на їжі.
- Споживайте свідомо. Час від часу переглядайте, що є у ваших продуктових запасах вдома та не купуйте зайвої їжі, поки не використаєте ту, що вже є на кухні. Особливо це стосується різноманітних круп, макаронів, горіхів, насіння та спецій. Також варто проводити ревізію у холодильнику, морозильній камері та коморі, де можуть зберігатися овочі, як-от картопля, буряк, цибуля чи морква. Така своєрідна інвентаризація перед походом до магазину допоможе вам зрозуміти, що саме купляти не треба.
- Плануйте меню заздалегідь. Це може здатися нудним, втім, завдяки чітко спланованому меню вам не доведеться купляти зайві продукти. Якщо ви ніколи раніше такого не робили, ми розповідали, як скласти меню та список продуктів на тиждень. А щоб планування було ще легшим, тримайте легкі та прості рецепти на щодень.
- Купуйте гуртом, коли це виправдано. Якою б вигідною пропозиція не була, не варто купляти більше їжі, ніж ви можете спожити. Тверезо оцінюйте, з якою швидкістю і які продукти їсть ваша родина. Також потрібно враховувати строки зберігання їжі.
- Не зважайте на акції. Звісно, часом це дійсно вигідні пропозиції. Але обираючи товар по акції, варто переконатися, що він вам дійсно потрібен. Також обовʼязково подивіться на строки придатності, бо найчастіше акційними стають саме ті продукти, що от-от зіпсуються.
- Відмовтесь від доставки. Якщо ви хочете дійсно заощаджувати гроші на їжі, від постійних доставок продуктів доведеться відмовитися. За кожну доставку ви сплачуєте додаткові кошти, що в результаті може вилитися у немаленьку суму грошів.
- Аналізуйте продуктовий ринок. Якщо поруч з вашим домом є декілька магазинів, висока ймовірність, що ціни на різні продукти будуть у них різнитися. Щоб зекономити, найчастіше доводиться купляти їжу у різних супермаркетах. А найдешевші овочі та фрукти найчастіше продають на ринках.
- Заводьте корисні знайомства. Маючи свою улюблену продавчиню на ринку, у вас зʼявиться можливість купляти якісні продукти за вигідними цінами. Мати доброзичливі стосунки з продавцями у сфері сервісу — завжди хороша ідея.
- Обирайте правильний час для покупок. Якщо ви купляєте свіжі овочі, фрукти та зелень на ринку, приходьте ближче до кінця робочого дня. Як правило, ціни на продукти до того часу падають, оскільки у продавців є потреба якомога швидше реалізувати свій товар.
Зрештою, щоб економити на їжі, потрібно напрацьовувати певний алгоритм дій до та під час закупівель у супермаркетах та на ринках. Можливо, під час цього у вас зʼявляться власні лайфхаки, що допоможуть вам витрачати на продукти менше грошей.