Більшість людей, говорячи про харчування, не звертають увагу на напої. Однак це не правильно: те, що ми пʼємо, впливає на нас не менше, ніж те, що ми їмо. Тож поки деякі ранкові напої можуть забезпечити нас таким необхідним зарядом енергії, інші можуть сприяти таким проблемам, як запалення, погане травлення та здуття живота. Дієтологині Крутіка Нанаваті та Таня Лонг розповіли, які напої для нормалізації роботи кишківника потрібно пити, а які прибрати з ранкового раціону.
Фруктові соки та вода з лимоном
Попри те, що соки це смачно, ми вже неодноразово говорили про те, що в них високий вміст цукру. Окрім зайвих калорій і стрибків рівня цукру в крові, вони можуть спричинити здуття живота та важкість.
«Хоча може здатися, що ви робите правильний вибір, випиваючи фруктовий сік, рівень цукру в ньому може бути набагато вищим, ніж в інших напоях. Якщо у вашому шлунку є бактеріальний дисбаланс, доданий цукор може викликати сильне здуття живота, тому що дріжджі та бактерії почуваються ну дуже добре», – попереджає Лонг.
Замість соків спробуйте воду з лимоном. Це ідеальний баланс смаку та користі від ранкового напою. Вода з лимоном сприяє здоровому травленню та може допомогти у втраті ваги завдяки корисним для кишківника властивостям лимона. Як вміст вітаміну С, так і кислотність цього фрукта допомагають стимулювати травлення та зменшити здуття.
Енергетичні напої та зелений чай
Попри те, що вони можуть дати заряд енергії, шкода енергетичних напоїв більша, ніж їх позитивні ефекти. Як і фруктові соки, вони мають високий рівень цукру, штучних підсолоджувачів і карбонізації, що може призвести до збільшення газоутворення та здуття живота. Крім того, кофеїн в енергетичних напоях може мати сечогінний ефект, потенційно спричиняючи зневодненню. Дисбаланс води в організмі може призвести до відчуття здуття живота та дискомфорту.
Натомість спробуйте зелений чай. Він також має високий вміст кофеїну, тож дасть вам бажаний заряд енергії. Окрім того, він не спричиняє тривожності, як це роблять енергетики.
«Зелений чай збагачений природними антиоксидантами та кофеїном, потенційно сприяючи травленню та обміну речовин. Сечогінні властивості зеленого чаю можуть допомогти зменшити затримку води, потенційно сприяючи також зменшенню відчуття здуття. Він містить кофеїн і катехіни, які можуть прискорити метаболізм і сприяти спалюванню жиру. Однак індивідуальні результати можуть відрізнятися», – ділиться Нанаваті.
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.