Ловіть момент! Найсмачніші сезонні продукти серпня

Серпень не драма вважається місяцем збору врожаю. Радує свіжа та ароматна городина, сади рясніють плодами, кипить робота зі збору врожаю у виноградниках та на баштанах. Якщо ваше меню останнім часом складається в основному з кавунів та кукурудзи, тримайте великий список продуктів серпня, які варто не оминути увагою хоч раз спробувати, аби не пропустити сезон. Вам також може бути цікавим кулінарний гороскоп на серпень, де для кожного знаку зодіаку підібрана найкраща страва.

Які овочі купувати та готувати у серпні

Баклажани та перці

Баклажани майже універсальний овоч, він смачний в рагу, смачний смаженим, смачний в салатах та запіканках… ну ви зрозуміли. Ви можете приготувати з баклажанів човники, фаршировані м’ясом та сиром, накрутити рулетів з сирною начинкою та часником, чи приготувати баклажани парміджано — класичний рецепт італійської кухні. До того ж вони баклажани багаті на антиоксиданті, можуть допомогти в схудненні (адже містять лише 82 ккал на 100 г) а ще допомагають контролювати рівень цукру в крові завдяки високому вмісту клітковини.

Перці, як солодкі, так і гострі масово дозрівають у серпні. Запечіть їх та подайте з соусом для легкої закуски, використовуйте для салатів ну і звісно фаршируйте м’ясом та протушкуйте в томатному соусі. Вони низькокалорійні та багаті вітаміном С та іншими антиоксидантами, що робить їх чудовим доповненням до здорового харчування. Завдяки каротиноїдам зеаксантину та лютеїну, перці корисні для зору, а високий вміст вітаміну С покращує засвоюваність заліза.

Помідори

Помідори. Серпень — місяць ґрунтових помідорів, якраз дозрівають різноманітні сорти від великого волового серця до мініатюрних чері чи звичайних сливок. І хоча томати продаються в магазинах цілий рік, саме в серпні вони найсмачніші. Помідори містять вітамін С, К1 та B9, а також бета-картони. Вони корисні для здорової шкіри та серцево-судинної системи (завдяки вмісту лікопен та бета-каротину). Саме час для консервацій та салатів.

 

Овочі серпня

Буряк. Ранньостиглий буряк дозріває в кінці липня на початку серпня, на інші сорти слід зачекати до кінця серпня-початку вересня. Користь буряку важко переоцінити: багатий на фолієву кислоту він корисний для здоров’я серця, високий вміст клітковини позитивно впливає на травну систему, а деякі пігменти в його складі здатні боротися з хронічними запальними процесами.

Гарбузи традиційно осінні овочі, але ранньостиглі сорти починають збирати вже на початку — в середині серпня. Він прекрасно смакує в крем-супах, каші та звісно випічці й десертах. Завдяки високому вмісту бета-каротину та вітаміну А гарбуз корисний для зору та імунітету, а калій, вітамін С і клітковина позитивно впливають на здоров’я серця.

Як овочі продовжують радувати нас в серпні

огірки та помідори

Огірки. Свіжі, хрусті ґрунтові огірки все ще можна придбати в серпні, і вони набагато смачніші порівняно з магазинним тепличними варіантами. Тож саме час овочевих салатів, консервування, соління та заквашування огірків на зиму. А можливо ви наважитеся спробувати щось більш екзотичне, наприклад як смажені огірки по-корюківськи чи запечені огірки з медом. Вони сприяють зволоженню організму, допомагають в схудненні, а також багаті на антиоксиданти.

Картопля. Молода картопля з’явилася на прилавках ще в червні, але навіть через майже два місяці літа ви все ще можете її придбати. Низький вміст крохмалю робить таку молоду картоплю не найкращим вибором для дерунів, зате смажена чи відварена зі сметанкою та зеленню вона просто прекрасна.

Морква. У липні-серпні збирають середньостиглі сорти моркви, тож саме час поласувати цим хрумким та солодким овочем. Морква потрібна і доречна майже всюди: супи, рагу, тушковане м’ясо, салати, та навіть десерти (згадайте лише морквяний торт). Вона багата на вітамін А, корисний для зору, та на вітамін С що потрібен нашій імунній системі.

Кукурудза. Сезон кукурудзи, який розпочався ще в липні продовжується, тож все ще маєте шанс солодкими зернятами. Кукурудза є джерелом клітковини та антиоксидантів, молоді качани багаті на вітаміни В 5, В 6, фолієву кислоту, калій, а також такі мінерали як марганець, фосфор та цинк. Відваріть кукурудзу у киплячій воді, поєднайте із сіллю та, за бажанням, маслом для корисного смаколика.

Які фрукти купувати у серпні

Серпневі овочі

Яблука та груші. Літні яблука та груші дозрівають із середини липня по вересень. Багато літніх сортів підрум’янюються та стануть солодкими саме в серпні. Якщо врожай рясний, яблука сушать, вичавлюють сік, роблять сидр та перемелюють в пюре для довшого зберігання. Обидва фрукти містять багато клітковини та соку, які уповільнюють травлення, що може допомогти вам уникнути переїдання.

Персики. Персики в Україні дозрівають в середині липня — наприкінці серпня, а деякими сортами можна ласувати аж до вересня. Вони корисні для травлення, серця та шкіри. Ці солодкі та соковиті фрукти можна використовувати для салатів, поєднуючи з м’якими сирами (наприклад моцарелою) та навіть м’ясом.

Сливи

Сливи. Традиційно сливи дорізають наприкінці серпня, але завдяки спекотній погоді та ранньому літу, вже на початку місяця їх можна придбати. Сливи багаті на антиоксиданти та здатні знижувати рівень цукру в крові. Приготуйте зі сливами пиріг, зваріть сливовий ткемалі аби закрийте на зиму кілька баночок варення.

Виноград. В Україні виноград дозріває наприкінці серпня — на початку вересня, але завдяки зміні клімату, цього року сезон розпочався раніше. Він корисний для здоров’я, завдяки високому вмісту поживних речовин і антиоксидантів, крім цього виноград може принести користь нашому зору, серцю та кісткам.

Які ягоди купувати у серпні

Малина та ожина

Кавуни та дині це насправді великі ягоди. Вони містять мало калорій, натомість багаті на клітковину, вітаміни А, С B6, які корисні для імунітету та зору. Крім цього в кавуні міститься речовина лікопен — потужний антиоксидант, який пов’язують зі зниженням ризику серцевих захворювань. Додавайте дині та кавуни у фруктові салати, смузі, сорбети чи просто їжте як самостійний смаколик.

Ожина та Малина. Через аномальну спеку сезон ягід розпочався помітно раніше. Втім в серпні ще є можливість поласувати малиною, а найбільше ожиною, яка дозріває з середини липня — в серпні. Обидві ягоди багаті на вітамін С та антиоксиданти, що захищають клітини від окиснювального стресу.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення