Коли ви, на хвилі кулінарного натхнення, вирішуєте приготувати нову для себе страву, то так хочеться, аби вона вийшла ідеальною. І яким же гірким буває розчарування, коди всі витрачені зусилля не виправдовують очікувань. Щоб такого не сталося із вами, італійський шеф-кухар та власник ресторану Пет ДіЧікко розповів, як приготувати ідеальну лазанью. Перераховуємо найпоширеніші помилки в створені цього шедевра італійської кухні та як легко їх уникнути.
Переварені макарони
Макарони — не менш важлива частина лазаньї, ніж начинка та соуси, тому так важливо відварити їх правильно, а саме до стану al dente (напівготовності). Річ в тім, що макарони продовжать готуватися навіть після того, як ви дістанете їх з води, та ще й проведуть 40-50 хвилин в гарячій духовці.
Шеф ДіЧікко рекомендує використовувати таймер для відварювання пасти та варити її як мінімум на 1-3 хвилини менше, ніж рекомендовано в рецепті. При цьому макарони не варто надто часто помішувати, аби не поламати їх.
Після того, як вони відваряться, помістіть їх в миску з холодною водою! Така процедура зупинить процес приготування. А якщо ви відварюєте пластини тіста сильно заздалегідь, то їх можна полити олією, трішки перемішати та спокійно поставити в холодильник на цілих 24 години і повернутися до приготування лазаньї через добу. Спробуйте лазанью по-домашньому за рецептом Євгена Клопотенка.
Пересолені макарони
Ще однією поширеною помилкою є пересолювання води, в якій варяться макарони. . Варто не забувати, що сіль міститиметься також в і соусах, і в сирі, і в начинці. Тому шеф радить додавати сіль до води обережно, дбаючи про баланс солоності в усій страві.
Надто густий соус
На перший погляд здається, що чим густіший соус, і чим його в страві більше – тим краще. Але шеф ДіЧікко наголошує, що головною метою є створення комплексної повноцінної страви, а тому соус, який ви використовуєте для приготування лазаньї, повинен бути ви більш рідким. Шеф рекомендує готувати домашній томатний соус, протушкувавши помідори, цибулю, часник та орегано з невеликою кількістю солі та перцю до однорідності. Потім надлишок соусу можна навіть заморозити. А щоб він не був надто густим, просто розбавте його звичайнісінькою водою.
Забагато сиру
Дехто щедро посипає лазанью моцарелою, інші ж використовують рикоту або навіть домашній кисломолочний сир. Шеф Пат ДіЧікко натомість радить обирати суміш моцарели та більш кремових сирів з коров’ячого молока, наприклад, сиру фонтіна, азіаго або пармезану. Втім важливо знати міру, адже використання надмірної кількості сиру також може нашкодити: «Лазанья має танути в роті. А це важко відчути, коли вона буквально захована під горою сиру».
Крім цього шеф-кухар радить не боятися заморожувати тверді сири для довготривалого зберігання та використовувати блендер для подрібнення великої кількості сиру замість традиційної металевої терки — це вбереже ваш час та пальці.
Забагато шарів
Лазанья повинна тримати форму під час нарізання, а не розтікатися по тарілці. Якщо шарів забагато, або вони переповнені начинкою та соусом, — лазанья просто “розвалиться”. Тому зазвичай роблять не більш як 5-6 шарів, а шеф ДіЧікко навіть рекомендує обмежитися лише трьома шарами.
Соус Бешамель
Соус бешамель є необов’язковим, але бажаним інгредієнтом. За словами Пата ДіЧікко, справжні італійські кухарі використовують саме соус бешамель для лазаньї. За бажанням, його можна замінити сиром рикота або навіть натертим курячим яйцем, втім соус є найтрадиційнішим варіантом і найсмачнішим варіантом. До речі, в нас є рецепт ідеального соусу бешамель для лазаньї з молока і вершкового масла.
Якщо лазанья розвалюється
Якщо навіть після виконання всіх порад ваша лазанья погано нарізається і не тримає форму, можливо ви не даєте їй достатньо “відпочити”. За словами Пет ДіЧікко, після приготування лазаньї «найкраще дати їй постояти до наступного дня». Просто загорніть страву шаром харчової плівки чи фольги та відправте до холодильника хоча б на 6-8, а краще всі 24 годин. За цей час лазанья як слід стабілізується і стане ще смачнішою, ніж була одразу з духової печі.