У сучасній медицині існує вагома проблема, котру віднедавна активно вирішують нові науковці та дослідники. Річ у тім, що довгий час жіночий і чоловічий організми сприймалися однаковими, а тому й медикаменти, системи лікування та рекомендації щодо харчування та інших звичок давалися спільні. От тільки орієнтувалися весь час на середньостатистичного чоловіка, бо довгий час саме чоловіки мали більшість у сферах медицини та науки. Тож жінки отримували ті ж рекомендації щодо свого здоровʼя та харчування, що і середньостатистичний чоловік.
Але все більше нових досліджень показують, що жіночий організм реагує на багато чинників інакше, ніж чоловічий. Це повʼязано з мозком, гормонами та генами. А тому, не кажучи вже про ліки, різні симптоми одних і тих самих хвороб, різні реакції на медикаменти, жіночий організм може інакше реагувати навіть на щось таке просте, як авокадо. Науковці з Мексики дослідили потенційний звʼязок між споживанням авокадо та розвитком діабету в дорослих людей. Зʼясувалося, що у жінок, котрі регулярно споживали страви з авокадо, ризик розвитку цієї хвороби нижчий, ніж у тих, хто авокадо не їсть. Окрім того, вчені побачили, що авокадо не має такого ефекту на чоловіків.
Користь авокадо
Авокадо стає все більш популярним у всьому світі, адже окрім смаку пропонує необхідні поживні речовини та метаболічні переваги для здоров’я. Авокадо, як і фрукти й овочі багаті вітамінами та фітохімічними речовинами, має великий потенціал профілактики інсулінорезистентності й навіть розвитку деяких видів раку.
Проте дослідження зв’язку того ж таки авокадо з ризиком діабету обмежені, часто характеризуються невеликими розмірами вибірки та вузькоспрямованими оцінками результатів. Тому мексиканські вчені вирішили провести власне дослідження.
Дослідники проаналізували дані 25 640 учасників. Приблизно 59% з них були жінки. Більшість із них мали надмірну вагу або ожиріння, причому понад 60% мали абдомінальне ожиріння. Вчені аналізували не лише дієту та споживання авокадо зокрема, але й стать, вік, соціально-економічний рівень, звички, фізичну активність, сімейний стан тощо.
Отож з учасників опитувань близько 45% споживали авокадо, із середнім щоденним споживанням 35 г для чоловіків і 30 г для жінок. Встановлено, що споживання авокадо пов’язане з нижчими шансами на цукровий діабет серед жінок, але не серед чоловіків. Ці результати підкреслюють потенційну захисну роль споживання авокадо проти діабету, особливо серед жінок у постменопаузі. У цей період життя жінки захисні механізми мозку та всього організму слабшають, а тому ризик розвитку багатьох хвороб збільшується. Відповідно, такі продукти як авокадо можуть підтримувати організм і покращувати його захист.
Звісно, це лише одне дослідження і воно потребує ширшої вибірки й опитувань, у тому числі поза Мексикою, де споживання авокадо є дуже поширеним і має культурне значення. Однак ці результати дуже багатонадійні.
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.