Перлова крупа – це відшліфовані маленькі зерна ячменю. Із цієї крупи готують гарніри, додають у супи й ковбасу, роблять у горщику з овочами й м’ясом, готують перлотто і орзотто, а також начинки для пирогів, фарширують овочі й навіть готують консервацію, і квас. Втім, перловка – це ще й хороший сніданок, так як у складі є вітаміни В і В6, які допомагають мозку працювати, марганець – відчувати себе щасливим і бадьорим протягом дня, заспокоює нервову систему і клітковина, яка зберігає надовго відчуття ситості. Перлову кашу на сніданок можна готувати на молоці або робити солодкий варіант із корицею, родзинками, горіхами й яблуками. Але є нюанс: перші 15 хвилин крупу потрібно варити на воді, потім злити, додати молоко й готувати вже до готовності. Перлова каша буде смачною навіть, якщо її просто відварити, додати трохи вершкового масла, витриманий потертий сир і шматочки м’якого сиру з блакитною пліснявою. Мені стало цікаво, я почав розбиратися в користі цієї крупи і ось, що знайшов.
Чим корисна перлова крупа?
Перлова крупа – це не тільки смачно, але й корисно. У ній міститься багато клітковини, необхідної для нормальної роботи шлунково-кишкового тракту. У 100 г сухої крупи 315 ккал, а в 100 г звареної – всього 109 ккал. Перловка добре поєднується з будь-якими овочами, тому за допомогою експериментів можна знайти улюблений мікс. Наприклад, гриби, цибуля, морква бейбі або зовсім із баклажанами, кабачками, цвітною капустою й броколі.
Перловка корисна вмістом фосфору, який необхідний для формування кісток і регенерації клітин. На гарнір можна приготувати перловку з куркою в мультиварці. Або попередньо відварити перловку до напівготовності, перекласти її в рукав для запікання, зверху замариновані курячі стегна, додати овочевий або курячий бульйон і відправити в духовку.
Ніацин (вітамін В) допомагає знизити ризик утворення тромбів і необхідний для нормальної роботи серцево-судинної системи, а також бореться з вільними радикалами. Якщо немає часу на складні рецепти, можна приготувати фалафель, але без м’яса.
Як правильно готувати перловку й з чим краще поєднувати цю крупу?
Розсипчасту перлову крупу можна приготувати в каструлі, мультиварці, скороварці й навіть мікрохвильовці.
Вибираємо якісну крупу. Вибирайте пачку з прозорою упаковкою, щоб оцінити зерна – вони повинні бути не побитими. У будь-якому випадку, перед варінням крупу рекомендується перебрати, а потім ретельно вимити під проточною водою так, щоб рідина з-під крупи стала прозорою. Зручно це також робити в дрібному ситі.
Замочуємо перловку. Перловку попередньо замочують на 1-3 години, щоб скоротити час її приготування. Якщо замочити більш, ніж на 3 години, при варінні крупа не вийде розсипчастою: всередині сира, а зовнішні вже буде «рваною». Після замочування необхідно злити воду і ще раз промити.
Заливаємо водою й готуємо. Перловку можна заливати окропом і холодною водою у співвідношенні 1:3, але варити на повільному вогні до готовності – це приблизно 30-45 хвилин. Ця крупа не повинна бути м’якою, а пружною – тоді точно ідеально приготувалася.
Поєднуємо з різними спеціями. Смак перловки універсальний, тому кашу можна робити, як солодкою, так і солоною. Ця крупа добре поєднується з чорним меленим перцем, часником, насінням фенхеля, лавровим листом, копченою меленою паприкою, перцем чилі, базиліком, кропом і петрушкою, кінзою, гвоздикою, духмяним перцем, куркумою, імбиром і навіть соєвим соусом. В останньому варіанті може пропасти фірмовий горіховий аромат перлової крупи, але вийде точно смачно.
Готуємо на пікніку. Ще один варіант приготувати перлову кашу – у поході або на пікніку в казанку й на мангалі. Якщо у вас із собою буде ще й фета, вважайте, польова кухня перетвориться у високу кухню. Все, що потрібно – зварити перловку, додати сіль і вершкове масло за смаком, а вже в тарілку – кубики фети. Окремо можна зробити помідори-гриль і викласти на фету.
Смажимо, а потім варимо. З перловкою можна експериментувати, наприклад, зробити ароматне масло: розігріти масло на сковорідці, додати пару зубчиків часнику й натерти цедру половини лимона, через пару хвилин часник вийняти, додати перловку й трохи обсмажити, залити водою, накрити кришкою та готувати до готовності. Ароматний гарнір до м’яса або риби готовий.
Також читайте, як правильно варити сочевицю.
Готувати – це просто!