Харчовий експеримент показав, як послідовність вживання продуктів на тарілці впливає на процес схуднення

як схуднути

Ще декілька років тому я почула цікаву думку про те, що їжа у шлунку переварюється, так би мовити, поверхами знизу вверх. Саме тому важливу роль грає те, в якому порядку ви їсте їжу під час сніданку, обіду чи вечері. Це особливо актуально, якщо ви маєте на меті скинути зайві кілограми. Але що ж про це говорить наука? Розберемось у цьому разом.

Вчені зі Стенфордського університету провели дослідження, щоб з’ясувати, чи може вживання клітковини, білків або жирів перед вуглеводами впливати на рівень цукру в крові. Різкі стрибки рівня цукру можуть сприяти набору зайвої ваги та розвитку ожиріння, оскільки організм перетворює надлишкову глюкозу на жир. Зрештою, дослідники дійшли висновку, що запобігти цьому можна не стільки зміною раціону, скільки черговістю приймання продуктів. В експерименті взяли участь 55 учасників. У половини з них спостерігалися ознаки предіабету. Це особливий стан, за якого рівень глюкози підвищений, але ще не досягає діабетичних показників.

Учасники експерименту тричі споживали одну й ту ж страву на основі рису, а рівень глюкози в їхній крові постійно відстежувався за допомогою спеціальних моніторів. За 10 хвилин до кожного прийому рису їм пропонували один з трьох варіантів: клітковину, білок у вигляді варених яєчних білків або молочний жир із вершків. Результати показали, що вживання клітковини чи білка до страви суттєво знижувало рівень цукру в крові після їжі. А от попереднє вживання жиру не зменшувало підйому глюкози, але затримувало його появу.

Що це означає на практиці? Якщо спершу їсти овочі, багаті на клітковину, або білкові продукти, як-от яйця, а вже потім споживати вуглеводи, це може допомогти уникнути різкого підйому цукру в крові, який часто викликає відчуття голоду. Тому професор Майкл Снайдер, фахівець із генетики та автор дослідження, радить людям, які дотримуються дієти, звертати увагу не лише на те, що вони їдять, а й у якому порядку. Спеціаліст пояснює: «Навіть якщо до кінця не визначено, що саме краще їсти перед вуглеводами — білки, жири чи клітковину — все одно варто залишати вуглеводи на кінець трапези». Наприклад, якщо на вашій тарілці є овочі, зелень, джерела білків та жирів, починайте з цих продуктів, які б дієтичні рецепти ви не використовували. А вже в кінці їжте гарнір.

Гадаю, ця тема вимагає більшої кількості досліджень. Втім, ви можете спробувати такий метод харчування хоча б заради цікавості та власного експерименту. Поділіться своїм досвідом, якщо ви вже пробували так харчуватися. Також нагадуємо вам про те, що таке тарілка здорового харчування та чому вона така важлива, якщо ви хочете мати міцне здоровʼя та гарну форму.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення