Ферментовані продукти, які варто їсти щодня для покращення травлення — розповідає дієтологиня

користь ферментованих продуктів

Ми вже не раз розповідали вам про користь ферментованих продуктів, зокрема їхній позитивний вплив на шлунково-кишковий тракт. Направду ця тема дійсно здається нам дуже важливою, бо вживання всього однієї категорії продуктів може закрити одразу декілька питань, повʼязаних зі здоровʼям. За думкою багатьох експертів з харчування, ферментована їжа може допомогти раз і назавжди забути про проблеми з травленням. Про що саме йдеться, розповідаємо детальніше.

Корисні ферментовані продукти

Ферментована їжа проходить природний процес бродіння, під час якого корисні бактерії, дріжджі та інші мікроорганізми розщеплюють цукор і крохмаль, у результаті чого виходить продукт, багатий на пробіотики. Саме вони позитивно впливають на травну систему та можуть налагодити роботу шлунково-кишкового тракту. Ділимось списком продуктів, які варто додати до свого раціону.

  • Молочні продукти, зокрема кефір та грецький йогурт. Вони здатні відновити баланс у кишковому мікробіомі та зменшити здуття живота. Дієтологиня Саманта Кесетті каже: «Ці фактори можуть знизити ризик багатьох захворювань, включаючи аутоімунні захворювання, діабет 2 типу, хвороби серця та розлади настрою, як-от депресія чи тривога». До того ж грецький йогурт містить велику кількість білків, які підтримують здоров’я м’язів та насичують організм, запобігаючи переїданню.
  • Квашена капуста. Цей продукт продається у супермаркетах круглий рік та чудово смакує з будь-яким гарніром. Він містить ферменти, які допомагають розщеплювати складні вуглеводи, зменшуючи утворення газів під час травлення. «Квашена капуста також знижує артеріальний тиск і захищає кровоносні судини», — зазначає дієтологиня.
  • Комбуча, або чайний гриб. Популярність цього напою за останні декілька років виросла настільки, що купити його можна майже у будь-якому супермаркеті чи закладі громадського харчування. «Окрім пробіотиків, чайний гриб має антибіотичні та протизапальні властивості», — пояснює Касетті.

ферментований продукт комбуча

  • Квашені огірки. Це чудова холодна закуска, яка підходить як доповнення до будь-якої страви. Такі огірки містять не тільки багато пробіотиків для здоровʼя кишківника, але й невелику кількість калорій, що актуально для тих, хто слідкує за фігурою. «Ферментовані огірки містять вітамін К, важливий для згортання крові. Але потрібно стежити за вмістом солі у маринованих огірках, оскільки високе споживання натрію може бути шкідливим для здоров’я», — попереджає дієтологиня.
  • Хліб на заквасці. Це саме той вид хліба, який можна сміливо назвати корисним. «Природний процес бродіння у хлібі на заквасці розщеплює складні вуглеводи на простіші цукри, що призводить до уповільнення травлення та більш поступового вивільнення глюкози в кров», — зазначає спеціалістка. Це допомагає стабілізувати рівень цукру у крові, зменшує тягу до солодкого та стримує від переїдання.

Азійські ферментовані продукти

Серед азійців також дуже поширене вживання ферментованих продуктів. Деякі з них стали популярними й у нашій кухні.

  • Місо — традиційна японська ферментована паста, виготовлена зі соєвих бобів, солі та культури цвілі кодзі. Іноді в процесі ферментації також використовуються інші інгредієнти, такі як рис чи ячмінь. Паста місо є основою для багатьох японських страв, найвідоміша з яких — місо-суп. «Місо містить багато живих ферментів, що допомагають розщеплювати їжу, зменшують навантаження на травну систему. До того ж цей продукт багатий на пребіотики, які живлять корисні кишкові бактерії», — додає Кесетті.
  • Кімчі — традиційна корейська ферментована страва, що складається переважно з квашених овочів, зазвичай пекінської капусти або редьки, та спеціальних прянощів. Під час процесу бродіння у кімчі виробляються корисні бактерії, що перетворює цей продукт на багате джерело пробіотиків. Вони допомагають підтримувати здоровий баланс кишкових бактерій, сприяючи здоровому травленню та зменшуючи здуття живота.
  • Натто — традиційний японський ферментований продукт, виготовлений зі соєвих бобів, які ферментують за допомогою спеціальної бактерії. Після ферментації натто має специфічний запах, липку, тягучу текстуру та характерний смак, який може бути трохи гіркуватим або солонуватим. Натто містить унікальний фермент, що допомагає розщеплювати білки, полегшуючи травлення та зменшуючи газоутворення.
  • Темпе — традиційний індонезійський продукт, виготовлений шляхом ферментації соєвих бобів з використанням особливого грибка. На відміну від натто або місо, темпе має більш щільну текстуру та горіховий смак. Він є дуже багатим джерелом рослинного білка, що робить його популярним серед вегетаріанців і веганів. Оскільки це ферментований продукт, темпе містить корисні бактерії, що сприяють здоров’ю кишківника.

Зрештою, ми впевнені, що якісь з цих продуктів вже є у вашому раціоні, а додати щось ще не буде проблемою. Обирайте ту ферментовану їжу, що буде смакувати вам найбільше, та поєднуйте її зі звичними для вас стравами.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення