Мені подобається експериментувати на кухні та знаходити нові поєднання продуктів, міксувати, здавалося б, несумісні продукти, а також мені подобається максимально спрощувати собі життя, щоб не стояти годинами на кухні в спробах зробити краще, ніж це зробить сучасний девайс. Мій новий помічник на кухні – шнекова соковижималка Panasonic MJ-L500.
Тепер мій ранок починається не з кави, а з якогось незвичайного міксу продуктів для фрешу, наприклад, кабачків і яблук. На обід замість звичного для всіх «гарячого» – холодний суп із полуниці, а на вечерю – борщ на квасі. Адже влітку не хочеться складних страв, хочеться легкості та при цьому поповнити запас вітамінів та мікроелементів.
Шнекові соковижималки працюють на малих обертах, а це означає, що немає нагріву, як, скажімо, в соковижималках, що працюють за типом центрифуги, тому всі корисні вітаміни та мікроелементи з продуктів будуть збережені. Та й сік буде довше зберігати однорідну консистенцію й смак. До слова, є насадка й для заморожених продуктів на випадок, якщо сильно захотілося сорбета тут і зараз.
Взагалі, багато хто думає, що соковижималки, виходячи з назви, призначені тільки для приготування фрешів, які наливаєш в склянку, вставляєш соломинку та п’єш. Я ж готовий розвіяти цей міф, приготувавши холодний борщ на квасі, домашній кетчуп, ну й добре – кілька варіантів фрешів для спекотного літнього дня.
Рецепт літнього борщу з квасом
Борщ – національна українська страва, і у кожної родини є свій фірмовий борщ. Як правило, борщ готують із м’яса, краще жирного, щоб отримати наваристий бульйон, буряка, картоплі та капусти, а також роблять засмажку з моркви, цибулі, томатів або томатної пасти. Ще борщ готують зі щавлем, квасолею, сочевицею та навіть горохом.
А як вам такий набір інгредієнтів для борщу: буряк, квас, щавель, картопля, гірчиця та мангольд? Рецепт літнього борщу на квасі з’явився тоді, коли я придбав новий девайс – шнекову соковижималку Panasonic MJ-L500. І це не все, якщо я скажу, що на приготування борщу витратив всього 5 хвилин, ви мені повірите?
Інгредієнти:
- 2 великі буряки (сирі)
- 2 буряки (варені або запечені)
- 1 склянка хлібного квасу
- 1 пучок щавлю
- 2 картоплі (варені в мундирі)
- 1 ст. л. солодкої гірчиці (на порцію)
- 80 г мангольду (або міксу салатів)
- сіль і перець до смаку
- Візьміть 2 сирих буряки, очистіть і наріжте великими шматками, а потім вичавіть сік за допомогою соковижималки. Сік буряка необхідно з’єднати з 1 склянкою хлібного квасу в пропорції 1:1. Після додайте сіль до смаку.
- Два відварних буряка та дві відварені в мундирі картоплини очистіть, і наріжте однаковими середніми кубиками. Висипте овочі у велику миску.
- Мангольд і пучок щавлю необхідно помити і крупно порубати. Якщо у вас дрібні паростки, можна залишити їх цілими. Зелень відправте до буряка й картоплі. Додайте сіль і перець, але пам’ятайте, що ви вже трохи солили мікс із бурякового соку та квасу.
- У кожну тарілку, в якій будете подавати холодний борщ, викладіть по 1 ч. л. гірчиці. Тепер викладайте мікс із овочів і зелені та заливайте сумішшю бурякового соку та квасу.
- Докладний покроковий рецепт із фото дивіться за посиланням.
Домашній кетчуп
Кетчуп – це, можна сказати, практично універсальний соус, його можна вживати з м’ясними та рибними стравами. І знаєте, чим мені подобаються домашні соуси? Тим, що ви самі під себе можете підігнати їх смак. Я, наприклад, в магазинному кетчупі в складі ніколи не бачив гвоздику, але мені подобається специфічний аромат і смак цієї спеції, тому бутони гвоздики я додав до свого рецепту. Вийшло дуже смачно та пікантно. А заощадити час на приготування мені допоміг мій девайс – шнекова соковижималка Panasonic MJ-L500.
Інгредієнти:
- 1 цибуля ріпчаста
- 1-2 моркви
- 1,5 кг томатів
- 2 зубчики часнику
- 6-7 бутонів гвоздики
- ½ ч. л. паприки (або копченої паприки)
- 5 горошин духмяного перцю
- 3-4 ст. л. оцту
- 2 ст. л. кукурудзяного крохмалю (якщо хочете додатково згустити кетчуп)
- 5 ст. л. соняшникової олії
- Візьміть 1,5 кг томатів, помийте та зробіть сік. Далі 1 ріпчасту цибулю та 1 моркву натріть на крупній тертці.
- Розігрійте сотейник із 5 ст. л. соняшникової олії, покладіть у нього цибулю та моркву. Роздавіть 2 зубчики часнику та теж додайте до овочів. Обсмажте на середньому вогні до прозорості цибулі, а потім додайте томатний сік, 6-7 бутонів гвоздики, 5 горошин духмяного перцю, ½ ч. л. паприки або копченої паприки, а також кілька дрібок солі. Варіть соус приблизно 60 хвилин, він повинен зменшитися в обсязі приблизно в два рази.
- Після можете з соусу видалити спеції, але я, наприклад, залишаю бутони гвоздики. Масу перелийте в чашу блендера та перебийте до однорідного стану.
- Готовий соус перелийте в сотейник, додайте 3-4 ст. л. оцту і, якщо необхідно, сіль. Доведіть соус до кипіння та відправте охолоджуватися. Якщо хочете отримати більш густий соус, то 2 ст. л. кукурудзяного крохмалю розведіть у холодній воді та додайте в соус.
Дивіться рецепт домашнього соусу за посиланням.
3 рецепта фреш-коктейлів
Літо – час сезонних овочів, фруктів і ягід, тому можна експериментувати з міксами для фрешів. Дієтологи радять вживати свіжовичавлені соки натщесерце, щоб вітаміни з напою краще всмоктувалися, звичайно, за умови, що немає проблем зі здоров’ям. До того ж, на відміну від соковижималок, які працюють за типом центрифуги, шнекова соковижималка працює на малих обертах, які передбачають відсутність нагріву, а значить, всі корисні вітаміни та мікроелементи з соків будуть збережені.
Інгредієнти
1 варіант:
- 1 грейпфрут
- 1 груша
- 1 апельсин
2 варіант:
- 2 моркви
- 1 апельсин
- 1 ч. л. горіхової олії
3 варіант:
- 1 буряк (невеликий)
- 1 морква
- 1 яблуко
- 1 см кореню імбиру
- Все, що необхідно зробити – помити інгредієнти, очистити, якщо це необхідно, і вичавити сік. Смак фрешу можете регулювати під свої смакові переваги, зменшуючи або додаючи один із інгредієнтів. І мій особистий лайфхак, який економить час: з деяких продуктів, наприклад, моркви, буряка або кореню імбиру я не знімаю шкірку, просто добре їх мию.
Детальніше за посиланням.
Готувати – це просто!