Якщо ви цікавитеся альтернативами білому борошну, наприклад такими як цільнозернове борошно, то вам певне вже доводилося зустрічати у рецептах семолу та семоліну. Ці види пшеничної крупки часто перекладають з англійської просто як “манку”, але чи справді вони взаємозамінні? Яка ж різниця між семолою, семоліною та манкою і до чого тут борошно? Підготували для вас коротке пояснення.
Що таке семола
Якщо коротко, то семола — це манка з твердих сортів пшениці. Річ в тім, що всю усі пшеницю можна розділити на м’які та тверді сорти, останні ще називають “durum”. Коли будь-яку пшеницю обробляють, зерно проходить кілька стадій очищення, подрібнення та сортування цих подрібнених часточок за розміром та масою. Як наслідок, з однієї та тієї ж сировини можна отримати кілька видів продукту: борошно виготовляють з м’якших зовнішніх частин зерна, тоді як манку з твердіших внутрішніх, а висівки – з оболонки.
Якщо крупку або манку виготовляють з м’яких сортів, то семолу — з твердих. Тобто семола – це продукт борошномельного виробництва, який отримують при розколюванні внутрішньої частини зерен твердих сортів пшениці. А що ж тоді семоліна? Це та сама семола, але подрібнена на часточки меншого розміру, за структурою більш схожа на нашу традиційну манку.
Чим корисна семола
Більше клітковини та білка, порівняно зі звичайним борошном або манкою. Завдяки цьому, семоліна може бути цінним продуктом для зниження ваги. Дослідження вказують, що дієти багаті на клітковину пов’язанні з нижчою масою тіла. А збільшення кількості білка в раціоні також може допомогти зменшити відчуття голоду, зберегти м’язову масу під час втрати ваги, збільшити втрату жиру та покращити структуру тіла.
Містить необхідні нашому організму мікроелементи залізо, фосфор, марганець, вітаміни B1, В2.
Застосування в кулінарії
У семоли та семоліни багато різноманітних застосувань, серед яких:
- Випічка. Звісно, семола не підійде для ніжних бісквітів та круасанів, зате чудово працюватиме для хліба, пиріжків, піци. Можна також додати трохи семоли до звичайного тіста на хліб, щоб зробити його текстуру більш хрусткою.
- Використовуйте її для панірування продуктів, а також для кляру.
- При підготовці форми для випічки за методом “французька сорочка” можна замінити борошно семолою.
- За допомогою семоліни можна загущувати соуси.
- Спробуйте ранкову кашу на молоці з семолою замість манки.
Як зберігати семолу
Це важливий момент. Якщо герметичність паковання крупи була порушена, варто зберігати її у холодильнику. За кімнатної температури семола швидко псується.