Риба — це смачно і корисно, але, будьмо відвертими, часом вона виділяє досить специфічний запах, який відштовхує багатьох від рибних страв в раціоні. Втім видання Times of India поділилося суто індійськими лайфхаками, які допоможуть позбутися рибного запаху і готувати рибу із задоволенням.
Основною причиною виникнення цього запаху є хімічною сполукою під назвою оксид триметиламіну, яка розщеплюється на триметиламін. І у вас на кухні вже найімовірніше є інгредієнти, які допоможуть побороти проблему.
Сіль та куркума
Маринування риби сіллю та куркумою за пів години перед приготування вважається традиційним методом в індійській кухні. Обидва компоненти здавна відомі своїми антибактеріальними властивостями, крім цього особливий аромат куркуми допомагає замаскувати запах риби.
Лимонний сік або оцет
Спробуйте замаринувати рибу у лимонному соку або яблучному оцті буквально на 10-15 хв. Кислота реагує зі сполукою триметиламіну та нейтралізує його. Крім цього легкий кислуватий посмак покращує смак риби, не обтяжуючи та не перебиваючи його. До речі, спробуйте приготувати морського окуня в духовці — рецепт усього за 25 хвилин.
Нутове борошна та вода
Інший індійський метод підготовки риби передбачає використання пасти з нутового борошна. Просто змішайте його з невеликою кількістю води до однорідності та натріть цією пастою рибу. Зачекайте 10 хв, а потім змийте пасту холодною водою. Вважається, що подібна процедура прибирає надлишок жиру та добре нейтралізує запах.
Замочування в молоці
На перший погляд, виглядає дивно, але насправді метод має під собою логічне обґрунтування: казеїн в молоці зв’язується з триметаноламіновою кислотою та усуває рибний запах. Рибу в такій молочній ванні слід протримати 20-30 хв, а потім просто промити та просушити паперовими рушниками.
Імбир та часник
Якщо вам нічого не допомагає, то спробуйте важку артилерію — пасту з кореня імбиру та часнику. Натріть інгредієнти на дрібній терці, змішайте, натріть ними рибу та залиште її промаринуватися на 10-15 хв. Ці потужні ароматичні інгредієнти не лише замаскують рибний запах, але й зроблять рибу смачнішою.