Як правильно обирати та готувати картоплю

З картоплі можна приготувати силу силенну крутезних страв. Але дуже важливо обирати саме ту картопельку, яка ідеально підходить для приготування тієї чи іншої страви. І зараз я розповім вам, як правильно обрати картоплю.

Як обрати картоплю

Найважливіше, що потрібно знати, – картопля відрізняється за кількістю крохмалю, який міститься у ній. Саме так ми і визначимо, яку картоплю краще використовувати для різних страв.

До першої групи входить картопля з невеликою кількістю крохмалю, до 15%. Це, до прикладу, молоді картопля або сорти, які дуже розварюються. Тому з цієї картоплі я не раджу готувати деруни чи якісь страви, де картопля не має розвалитися. За рахунок малої кількості крохмалю ця картопля не дуже добре тримає форму. Її краще просто відварювати.

До другої групи входить картопля з вмістом крохмалю 15-20%. Такі сорти ідеально підходять для приготування пюре. Воно вийде дуже ніжним, однорідним та смачним.

Третя група містить від 20% крохмалю. За рахунок цього така картопля дуже добре тримає форму і не розвалюється. Тому її краще за все використовувати для смаження та запікання.

Як зрозуміти, скільки крохмалю у картоплі

Легше за все запитати про вміст крохмалю у продавця. Але не завжди він знатиме відповідь на це питання. Ще можна подивитися в інтернеті про вміст крохмалю у тому чи іншому сорті картоплі, тоді вам буде легше обирати. Існують навіть спеціальні застосунки для таких питань, які допоможуть вам обрати потрібний товар.

Якщо ви обираєте картоплю на базарі, то з дозволу продавця можна розрізати кілька сортів картоплі навпіл та трошки почекати. Секунд через 30 на розрізах з’явиться сік з крохмалем. Якщо його виділяється дуже багато, то це картопля із великим вмістом крохмалю. Якщо ви обираєте картоплю для страви вдома з кількох наявних сортів, то можна скуштувати її на язик, крохмаль одразу відчувається.

Як правильно смажити картоплю

Отже, я вибрав для смаження картоплю з великим вмістом крохмалю. Після того, як я її почистив, треба нарізати її тонкими кружечками. Можна це робити ножем або за допомогою мандалини. За вашим бажанням можна нарізати картоплю і брусочками або кубиками. Головне, щоб всі частини були однакового розміру, так картопля просмажиться рівномірно. Потім дуже рекомендую добре просушити картоплю паперовим рушником, тоді скоринка буде більш золотавою і хрусткою.

А смажити я раджу на суміші вершкового масла і соняшникової олії, так картопля буде ідеально просмаженою. Головне добре прогріти пательню з олією перед тим, як закладати картоплю. Щодо самої пательні, то найкраще використовувати чавунні пательні або пательні з товстим дном. Так картопля не буде прилипати і рівномірно просмажиться. Ще важливо не солити картоплю одразу, щоб вона не злипалася. Краще додати сіль вже в самому кінці приготування.

Готувати – це просто! 

Читайте також

Завантаження...