Всесвітня організація охорони здоровʼя вже давно визнала вегетаріанське харчування цілком повноцінним. Те саме стосується і веганської дієти, яка передбачає повну відмову від продуктів тваринного походження. Виникає питання, а чим тоді харчуватися, щоб раціон був дійсно збалансованим. У нас час існує безліч альтернатив, наприклад веганське мʼясо, молоко, сир та інші продукти. Цікаво, чи корисне рослинне мʼясо та чи безпечно його їсти.
Користь рослинного мʼяса
Сучасний світ веганських альтернатив дійсно вражає. Серед них є продукти, що настільки добре імітують смак справжнього мʼяса, що навіть найдосвідченіший мʼясоїд не одразу зрозуміє, що не так. Рослинне мʼясо зазвичай роблять з ізолятів різних рослинних білків, тож за своїм складом воно доволі поживне. Але яку користь воно приносить організму?
Дієтологи зазначають, що рослинні альтернативи мають свої переваги та недоліки. Варто памʼятати, що це в першу чергу перероблені продукти, тобто такі, що пройшли певну кількість обробок. Проте головним плюсом у веганському мʼясі є те, що завдяки ньому ви значно скорочуєте споживання насичених жирів. А це може знизити ризик появи серцево-судинних захворювань. Чим менше жиру, тим менше калорій — це ще одна перевага рослинних альтернатив.
Дієтологиня Дестіні Муд говорить: «Веганські варіанти м’яса часто містять клітковину, поживну речовину, якої не вистачає у справжньому м’ясу. Дієта з високим вмістом клітковини корисна для травлення, регулює рівень цукру в крові та підтримує здоров’я серця, знижуючи ризик серцевих захворювань та інсультів».
В оброблених мʼясних продуктах подекуди виробляються певні речовини, що мають негативний вплив на здоровʼя. Це токсичні сполуки, що погіршують стан серцево-судинної системи організму. У рослинних котлетах, фарші чи ковбасах їх немає, і це ще один вагомий плюс такої їжі.
Останнє дослідження показало, що дотримання веганської дієти може принести безліч переваг для здоров’я. Наприклад, такий раціон приводить до зниження рівня холестерину, тобто зменшується ризик розвитку діабету 2 типу. Але це не означає, що варто харчуватися виключно напівфабрикатами з позначкою “веган”. Дійсно здорова рослинна дієта передбачає харчування, яке базується на цільних рослинних продуктах. Це бобові та необроблені зернові культури: маш, квасоль, нут, сочевиця, гречка, кіноа тощо. Також ця дієта включає горіхи та насіння, овочі та фрукти, зелень, ягоди, тофу та інші соєві продукти.
Якщо ви хочете скуштувати по-справжньому якісне рослинне мʼясо, шукайте таке, що буде містити мінімум інгредієнтів у складі. Цей продукт підлягає меншій обробці, має невеликий термін придатності та дійсно може принести користь вашому здоровʼю. Сьогодні є доволі багато українських виробників веганських альтернатив, які виробляють саме такі продукти.
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.