Насіння кардамону – досить популярна спеція, котра повсякчас з’являється в рецептах, особливо сезонно зимових. Його яскравий смак і аромат, за який кардамон називають “королем спецій”, додає стравам пряності та затишності. Однак вчені запевняють, що це не єдині переваги цієї спеції: кардамон має чимало корисних властивостей. І, якщо ви знаєте, як зберігати спеції, ви можете скористатися його перевагами.
Користь кардамону
Кардамон вважають нутрицевтичною спецією, оскільки вона має антиоксидантну, протизапальну та метаболічну дію. Він сприятливо вливає на настрій і обмін речовин. Дотепер механізм цих ефектів був не дуже зрозумілий. Тепер же в новому дослідженні вчені виявили, що кардамон модулює нейроендокринну вісь, яка регулює споживання їжі, масу тіла, активність мітохондрій і витрату енергії у мишей.
«Ми виявили, що ця невелика спеція може спалювати калорії та підтримувати нормальну вагу, одночасно покращуючи апетит і процес споживання їжі», – розповів професор Луїс Сіснерос-Зеваллос, дослідник Техаського університету A&M.
Професор Сіснерос-Зеваллос і його колеги провели дослідження на живих тваринах і застосовували різні дози насіння кардамону в їх звичайній дієті. Вони виявили, що кардамон підвищує апетит, але також збільшує витрати енергії та зменшення жирової маси. Дослідження також надає приблизні дози для людей – щонайменше 77 міліграмів біоактивних речовин кардамону на добу для дорослої людини вагою близько 60 кг. Зазначається, що цю корисну дозу можна отримати, вживаючи щонайменше 8-10 стручків кардамону щодня.
Дослідження підтвердило, що кардамон модулює нейронні ланцюги, які регулюють ліполіз жирової тканини та мітохондріальний окислювальний метаболізм у печінці та скелетних м’язах. Інші відповідні дослідження показали, що кардамон має протизапальні властивості. Команда дійшла висновку, що кардамон можна використовувати як стимулятор загального здоров’я.
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.