Фрукти й овочі корисні, треба їсти їх щодня. Ці дві істини кожен із нас знає з дитинства. Потім, у дорослому віці, з’ясовуємо факти про вітаміни та клітковину, але загалом наші знання далі не йдуть. А от науковці люблять копати глибше, тому в черговий раз вони знайшли ще кілька причин їсти овочі з фруктами щодня.
Отож нові австрійські дослідження показали, що мікробіом фруктів і овочів суттєво вливає на різноманітність бактерій у кишківнику людини. Різноманітність бактерій у кишківнику відіграє важливу роль для здоров’я людини. Раніше вважалося, що частина мікробіому матері передається дитині при народженні, і те саме відбувається через грудне молоко під час годування. Жодних інших джерел розширення цієї різноманітності виявлено не було. Однак дослідникам вдалося довести, що рослинні мікроорганізми з фруктів і овочів також сприяють мікробіому людини.
Автори змогли продемонструвати, що частота вживання фруктів і овочів та їх різноманітність впливають на кількість пов’язаних з фруктами й овочами бактерій в кишківнику людини. Раннє дитинство – ідеальний час для того, щоб розширити мікробіом рослинними бактеріями. Адже мікроорганізми рослинного походження мають пробіотичні та оздоровчі властивості. І хоча пояснити дитині всю цю історію з мікробіомом складно, не здаватися на тернистому шляху годування дітей фруктами й овочами варто.
«Мікробіом – це сукупність усіх мікроорганізмів, які колонізують макроорганізм (людину, тварину, рослину) або його зону, наприклад, кишківник або плід. Завдяки дослідженням стало відомо, що мікроорганізми з фруктів і овочів можуть колонізувати людський кишківник. Це свідчить про те, що споживання фруктів і овочів, особливо в дитинстві, позитивно впливає на розвиток імунної системи в перші три роки життя, оскільки в цей час розвивається мікробіом кишківника. Але навіть після цього велика різноманітність кишкових бактерій корисна для здоров’я та стійкості. Більша різноманітність забезпечує більшу стійкість», – розповіла Габріела Берг, директор інституту, де проводилися дослідження.
Команда науковців планує розширити це дослідження та проаналізувати інформацію на трьох континентах.
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.