Пагони часнику, гранульований варіант і в порошку, свіжий часник, смажений, запечений у духовці та печений на багатті – кожна страва знайде свій часник.
Цей продукт здатний зробити страву пікантною, надати їй гостроти і, звичайно, залишити післясмак. Часник добре поєднується практично з усіма продуктами: м’ясом, рибою, свіжими та тушкованими овочами, його додають у соуси, бульйони, консервацію, випічку та навіть готують з ним шоколадні цукерки. Часник – це той продукт, який повинен стояти поруч із сіллю та меленим чорним перцем.
Дивіться, як швидко очистити часник
До того ж, цей продукт дуже корисний. Давньогрецький лікар Гіппократ використовував його для лікування респіраторних захворювань, паразитів, поганого травлення та навіть втоми, а жителі стародавньої Індії вважали часник природнім афродізіаком. Ось, що мені ще вдалося дізнатися про користь часнику:
- У складі часнику є речовина аліцин, яка служить профілактикою розвитку раку, так як виводить із організму вільні радикали. Якщо вам не подобається різкий смак і запах часнику, спробуйте його запекти в духовці або підсмажити на мангалі. Ви здивуєтеся, але в такому варіанті часник матиме не такий яскравий аромат і солодкуватий смак. Можна приготувати смачний і простий соус для м’ясних страв: на деко викласти очищений часник, порізаний болгарський перець і помідор. Запікати 15 хвилин при 200 градусах. Помістити всі інгредієнти в чашу блендера, додати листя базиліка та оливкову олію, а потім збити. Всі інгредієнти на око, залежить від того, який смак у результаті ви хочете отримати.
- Часник підвищує витривалість, саме тому його вживали олімпійці в Стародавній Греції. Втім, якщо ви далекі від спорту, то вживання цього продукту допоможе впоратися з втомою. Можна приготувати гливи з часником . Все, що потрібно – помити гриби, порізати й відправити на сковорідку, а слідом дрібно порізаний часник, посолити й поперчити. Такий гарнір підійде до м’яса, риби та каш. Можна навіть готувати на пікніку – на вугіллі вийде ще ароматніше. Читайте покроковий рецепт.
- У 100 г часнику міститься 149 ккал, але навряд чи ви зможете за раз з’їсти таку кількість. Для нормального функціонування організму в день достатньо з’їдати всього 5 г, а це приблизно 2 зубчики. Мені подобається поєднання шпинату з часником. Готувати дуже просто: розігріти сковорідку, налити рослинну олію й припустити порізані листя свіжого шпинату, слідом додати дрібно порізаний часник. Тушкувати 3-4 хвилини, потім посолити, поперчити та додати сік лимона. Таку страву можна використовувати як гарнір, і як начинку в пироги чи пиріжки.
- Часник у щоденному раціоні також допоможе налагодити вироблення природного колагену й еластину та знизить ризик розвитку карієсу. Ви здивуєтеся, але часник гарно поєднується не тільки з овочами, але й фруктами, наприклад, персиком. Готуйте за моїм покроковим рецептом – персики з часником.
Як швидко очистити часник?
- Для того щоб очистити часник від лушпиння, необхідно розібрати його на зубчики, а кожен зубчик розчавити лезом ножа. Лушпиння відпаде, а часник зможете дрібно нарізати. Для цього способу потрібний ніж з широким лезом.
- Можна взяти дві металеві миски, розібрати часник на зубчики, останні помістити в миску, другою накрити та енергійно потрясти. Утім, можна скористатися й скляною банкою з металевою кришкою. Уявіть, що ви бармен, який робить коктейль – трусіть інтенсивно.
- Для того щоб очистити часник і позбутися різкого запаху й смаку, його можна запекти. Беріть головку часнику, зрізуйте верхівку, зверху полийте олією та відправте в духовку запікатися на 20-30 хвилин при температурі 180 градусів. Часник стане м’яким і його можна буде просто вичавити пальцями.
- Ще варіант для очищення часнику – розібрати на зубчик і залити холодною водою на 30 хвилин. Правда, у цьому випадку доведеться скористатися ножем, щоб підчіплювати лушпиння. Якщо немає часу чекати, то часник можна відправити в мікрохвильову піч на 30 секунд.
Готувати – це просто!