
Альтернатива пшеничному? Що таке рисове борошно та як його використовувати

Рисове борошно — це вид борошна, виготовлений із перемелених зерен рису, популярна у кухні народів Азії альтернатива пшеничному борошну. Головна його особливість полягає у відсутності в складі глютену, тож рисове борошно підходить людям з непереносністю цього білка. Широко використовується у випічці, пудингах, пирогах, десертах та для загустіння різноманітних соусів.
Види рисового борошна
- Біле рисове борошно виготовляється із зерен середньо- або довгозернистого білого рису. Має консистенцію легкої пудри та нейтральний смак. Використовується як альтернатива пшеничного борошна для випікання безглютенових страв.
- Коричневе рисове борошно, як можна здогадатися з назви, виготовляється із цільнозернового коричневого рису, завдяки чому має легкий приємний горіховий посмак. Добре працює у хлібобулочних виробах та для загущування для супів і соусів.
- Клейке рисове борошно виготовляють зі зневоднених, пропарених і перемелених зерен довго- або коротко зернистого рису. Особливість цього виду полягає у його здатності утворювати жувальну, липку та тягучу структуру.
Що пригодувати з рисового борошна
Біле рисове борошно можна використовувати як безглютенову альтернативу пшеничному борошну та готувати з нього млинці, сирники, печиво, домашню рисову локшину, пончики, коржики, кляр або темпуру, панірувати продукти перед смаженням, загущувати соуси чи підливи та багато іншого.
Борошно з коричневого рису завдяки наявності висівок, так само як і цільнозернове борошно, може бути особливо корисним для тістечок, печива, млинців та іншої випічки.
Клейке рисове борошно має більш специфічне та вузьке застосування. Зазвичай використовується для традиційних азійських десертів, таких, наприклад, як японське тістечко моті, філіппінський рисовий пиріг “бібінка” або в’єтнамський “мункейк”.
Користь рисового борошна
Під час дотримання безглютенової дієти через целіакію або підвищену чутливість до глютену, рисове борошно та вироби з нього можуть стати для вас чудовою заміною продуктам з пшениці. Також воно містить вітаміни групи B та невелику кількість важливих мікроелементів.
У 100 г білого рисового борошна міститься:
- 336 ккал
- 5, 95 г білка
- 2, 4 г клітковини
- 80 г вуглеводів
- Кальцій 10 мг
- Залізо 035 мг
- Магній 35 мг
- Фосфор 98 мг
- Калій 76 мг
Як зробити рисове борошно
Рисове борошно цілком реально зробити вдома самотужки, але для цього вам знадобиться потужна кавомолка. Зерна білого рису промивають та у воді. Через годину воду зливають, а рис викладають просушуватися на рушник, щоб зерна стали злегка вологими, але не мокрими. Далі рис невеликим порціями перемелюють у кавомолці до консистенції пудри, просушують на сухій (без жиру) пательні та, за бажанням, просіюють через сито, щоб розбити грудочки. Зберігається рисове борошно у сухому скляному контейнері до 9 місяців.
Нові рецепти
