Здуття живота та дискомфорт – ці симптоми знайомі кожному. Втім якщо ви стикаєтеся з ними регулярно, настав час змінити свою дієту та додати в неї більше багатих клітковиною і пробіотиками продуктів. Ось сім видів їжі, які допоможуть вам почуватися краще.
Йогурт
Багатий пробіотиками йогурт є надзвичайно корисним для мікробіому кишківника. А від останнього залежить не лише якість вашого травлення, але й робота імунітету та навіть ментальне здоров’я. Крім цього несолодкий білий йогурт корисний для схуднення, адже містить нежирний білок, який сприятиме підтримуванню відчуття ситості, зміцненню м’язів та загальному здоров’ю.
Мигдаль
Мигдаль є одним з найкращих перекусів, якщо ви прагнете схуднути або позбутися постійного здуття. По-перше, він містить приблизно 3,5 г клітковини на кожні 28 г продукту, а отже зможе гарно підтримати здорове травлення та сприятиме регулярному випорожненню. По-друге, мононенасичені жири та омега-6 жирні кислоти у мигдалі сприяють врегулюванню метаболізму. Крім цього, поєднання клітковини та білка у мигдалі робить ці горішки чудовими для боротьби з відчуттям голоду протягом дня.
Кефір
Кефір багатий корисними для кишківника бактеріями, які підтримуватимуть вашу травну систему здоровою та захищатимуть її від хвороботворних бактерій. Існують докази, які свідчать, що вживання шести порцій ферментованих продуктів на день (у тому числі й кефіру) призводить до зменшення маркерів запалення та покращує різномаїття мікробіому кишківника. Ці фактори, своєю чергою, можуть знизити ризик багатьох захворювань, серед яких діабет 2 типу, хвороби серця та розлади настрою.
Квашена капуста
Бюджетна квашена капуста є одним із найпростіших продуктів, які можна додати у свій раціон, щоб покращить здоров’я вашого кишківника. Ферментована нашаткована капуста знижує артеріальний тиск і захищає кровоносні судини. Крім цього така капуста є низькокалорійною та багатою на вітамін С.
Бобові, такі як сочевиця, нут, квасоля
Перш за все, бобові є джерелом рослинного білка, тож незмінні для тих, то з певних причин не вживає м’яса. Попри білок. усі бобові багаті клітковиною, яка сприяє регулюванню травлення та живить мікробіом кишківника. Бобові можна додавати до салатів, супів, рагу, готувати з них намазки типу хумусу.
Авокадо
Як і багато інших продуктів у цьому списку, авокадо містить як розчинну, так і нерозчинну клітковину, що підтримують загальне здоров’я травної системи. Вони також багаті здоровими мононенасиченими жирами, які корисні для здоров’я серця. Авокадо надзвичайно просто додати до свого раціону, доповнивши ним салати або приготувавши авокадо-тост.
Комбуча або чайний гриб
Модна тепер комбуча не лише містить пробіотики, але й має антибіотичні та протизапальні властивості. Обирайте класичну комбучу з додаванням мінімальної кількості цукру для найкращого результату.