- За останні десятиліття зростає кількість людей, які стикаються з харчовими алергіями. Дослідники підрахували, що 33 мільйони американців, включно з 5, 6 мільйонами дітей щорічно стикаються з алергією на харчові продукти. Більшість реакцій викликають легкі симптоми, але деякі є серйозними та навіть можуть становити загрозу життю.
Що таке харчова алергія
Харчова алергія – це стан, при якому певні продукти викликають аномальну імунну реакцію. Наша імунна система помилково розпізнає деякі білки в харчових продуктах як загрозу, змушуючи тіло захищатися. Серед симптомів харчової алергії можна виділити шкірні висипання, свербіж, нудоту, діарею, утруднене дихання, знижений артеріальний тиск та набряк обличчя або язика.
Продукти, котрі найчастіше викликають алергію
Хоча діти можуть мати алергію на будь-яку їжу, але FDA (Управління з продовольства та медикаментів США) виділяють групу з дев’яти продуктів, які вважаються причиною 90 % усіх випадків харчових алергій у Сполучених Штатах.
Ось перелік цих дев’яти продуктів та головних алергенів у їхньому складі.
- Арахіс — білки Ara h1, Ara h3, Ara h2, Ara h6.
- Горіхи (волоські, фісташки, фундук, мигдаль, кеш’ю) — білки віцилін, легумін, альбумін, профіліни.
- Молоко — казеїн, сироватка.
- Яйця — овомукоїд, овальбумін, овотрансферин, лізоцим яєчного білка та овомуцин.
- Пшениця, жито, овес, ячмінь — альбумін, глобулін, гліадин і глютен.
- Соя — протеїни сої.
- Риба, особливо тунець, лосось, палтус — парвальбумін.
- Морепродукти, такі як креветки чи омари, лобстер, кальмари, гребінці — тропоміозин.
- Насіння кунжуту — альбумін.
З початку 2004 року, Управління з продовольства та медикаментів США зобов’язало компанії чітко позначати будь-який з цих дев’яти харчових алергенів на пакуванні. Якщо ви підозрюєте у себе харчову алергію, слід звернутися до лікаря-алерголога, який призначить необхідні аналізи. А дієтолог чи нутріціолог допоможе вам скласти збалансований раціон, уникаючи використання алергенів.
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.