“Нам потрібно створювати традиції”. Пироги на День Незалежності
від Євгена Клопотенка


Майже всі вагомі свята мають свої кулінарні традиції. Ба більше, страви асоціюються зі святами, а свята зі стравами. Але День Незалежності – надто молоде свято та, дотепер, якесь надто офіційне, а тому й традицій воно не має. Проте нам тут варто брати приклад із інших країн, наприклад США, для яких День Незалежності – одне з найбільших свят у році. Адже наша незалежність давалася нам надто складно, тож і святкувати цей день із купою традицій і великим розмахом потрібно.
На День Незалежності США 4 липня всі американці готують барбекю та всіляко прикрашають випічку, типу кексів, у кольори прапора. У Франції подібне свято День взяття Бастилії супроводжується традиційними французькими стравами: сирами, круасанами й багетами. Австралія також любить ходити на пікніки та влаштовувати барбекю, а в Індонезії популярні кошики з подарунками та смаколиками.
Які пироги та
чому пироги?
Пиріг – це зрозуміла випічка для всіх українців. Але в нас дещо викривлене уявлення про цю страву.
“Якщо ви загуглите “пироги”, ви знайдете щось досить дивне – щось таке кругле із сіточкою зверху – очевидна калька на американську випічку. Це один із тих продуктів, які підмінили в нашій культурі. Натомість справжні пироги почали називати рулетами. Але “рулет” – це французьке слово. А те, що ми звикли називати рулетом – це насправді пиріг. Саме пирогами їх називали наші бабусі, закручуючи начинку у тісто”, – розповідає Євген Клопотенко.
До того ж слово “пиріжок” – це, вочевидь, маленький пиріг. Але тоді пиріг має бути схожим на пиріжок візуально, просто більшим. Класичний закручений пиріг із начинкою ідеально вписується в цю концепцію.


Автори ініціативи:
Євген Клопотенко, Олена Брайченко, Лариса Латипова, Юлія Жмакіна.
Рецепти пирогів
на День
Незалежності
Пироги класично випікаються з дріжджового тіста з сезонними начинками. У серпні є сливи, груші, диня, кавун, яблука, мак. Усе це можна і варто використовувати для начинок. Також можна використовувати готове заморожене дріжджове тісто, щоб зробити приготування страви ще простішим.
Звісно, ви можете готувати й інші пироги: круглі, квадратні, солоні й солодкі – будь-які. Головне, створити традицію випікання та дарування.