Потурбуйтеся про мозок! Експерт радить чотири продукти, які варто додати у свій раціон в старшому віці

Корисні продукти для мозку

Нещодавно американський блогер і дослідник Роберт Лав поділився списком найкращих суперфудів для тих, кому за п’ятдесят. Пан Лав спеціалізується на запобіганні хвороби Альцгеймера, тож рекомендує продукти, які, за умови регулярного вживання, можуть сприяти підтримці здоров’я мозку. І хоч наразі науці досі невідомі точні причини виникнення хвороби Альцгеймера, вчені вважають, що здоровий спосіб життя та збалансований раціон може допомогти зменшити ризики.

Лохина

Лохина

Ягоди лохини — ваше щоденне природне джерело мікроелементів для запобігання розвитку ймовірності дегенеративних захворювань, послаблення їх симптомів, а також покращення пам’яті у дітей. Головним зірковим компонентом у складі ягід є антоціани — різновид антиоксидантів, які захищають клітини мозку від пошкоджень та зменшують запалення, які є факторами ризику зниження когнітивних функцій з віком. Втім варто зазначити, що, згідно з дослідженнями, корисні компоненти лохини мають досить низьку біодоступність, тож вчені також розглядають можливість використання харчованих добавок на основі чорниці замість або як доповнення до ягід.

Зелений чай

Зелений чай

Якісний зелений чай містить катехіни та поліфеноли, які мають потужні антиоксиданти властивості, які сприяють захисту мозку від окиснювального стресу, а отже знижують ризик розвитку нейродегенеративних захворювань.

Куркума

Куркума

Куркума, завдяки вмісту речовини куркуміну, має потужну протизапальну, антиоксидантну та потенційну протиракову дію. Також спеція може допомогти у схудненні та запобігати процесам старіння.

Дослідження показують, що хронічне запалення в мозку може сприяти розвитку хвороби Альцгеймера: у відповідь на інфекцію або травми, імунні клітини вивільняють запальні молекули, що сигналізують про необхідність залучення допомоги від інших імунних клітин. Якщо цей “сигнал тривоги” звучить достатньо довго, у мозку виникає хронічне запалення, що своєю чергою, призводить до пошкодження та смерті нейронів. Тож використання куркуми в раціону є природним способом боротися із запаленнями.

А щоб покращити біодоступність її корисних компонентів, поєднуйте куркуму із чорним перцем. Разом цей дует може допомогти зменшити запалення в головному мозку, підтримуючи вашу когнітивну функцію.

Квашена капуста

Квашена капуста

Наша рідна і знайома багатьом з дитинства квашена капуста насправді має чим здивувати! Вона містить велику кількість вітаміну С, а також корисні для кишківника клітковину та пробіотики. Вчені вже давно відкрили зв’язок між мікробіомом кишківника та мозком, настроєм і здатністю мислити чітко.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення