Пшоняне борошно. Чим воно корисне та що з нього приготувати

Ми настільки звикли використовувати пшеничне борошно, що вважаємо його ледь не єдиною опцією коли справа доходить до випічки. Але у кулінарному світі існує безліч альтернатив, наприклад, рисове, пшеничне, гречане або цільнозернове борошно вважаються кориснішими та мають особливі властивості. Сьогодні розглянемо, що таке пшоняне борошно, чим воно корисне та що ж з нього приготувати.
Що таке пшоняне борошно
Пшоняне борошно виготовляється з пшона – маленьких круглих зерняток світло-золотавого кольору, з м’яким солодкуватим смаком та легким горіховим ароматом.
Харчова цінність пшоняного борошна
У 100 г пшоняного борошна міститься:
- 10, 8 г білка
- 4, 25 г жирів
- 75 г вуглеводів
- 1, 66 г цукру
- 3, 5 г клітковини
- 69,9 г крохмалю
- 3, 95 мг заліза
- 14 мг кальцію
- 119 мг магнію
- 285 мг фосфору
- 224 мг калію
Калорійність пшоняного борошна становить 382 ккал на 100 г.
Користь пшоняного борошна
Багате на антиоксиданти. Пшоно багате фенольними сполуками, такими як катехіни та ферулова кислота, що захищають клітини нашого тіла від окиснювального стресу. Дослідження також показують, що ферулова кислота має протизапальні властивості та сприяє швидшому загоєнню ран. А катехіни здатні сприяти виведенню важких металів з організму.
Корисне для серцево-судинної системи. Пшоно містить магній, який сприяє регулюванню серцевого ритму. Крім того, у складі крупи та борошна також є вітамін B3 або ніацин, що допомагає знизити ризик серцево-судинних захворювань, завдяки зниженню рівня холестерину.
Підходить для безглютенової дієти. Глютен – це білок, який природним чином міститься в зернах, таких як пшениця, ячмінь і жито. Людям з целіакією або підвищеною чутливістю до глютену, доводиться уникати вживання цього білка через загрозу порушення всмоктування поживних речових, діарею та болі в животі. Пшоно та пшоняне борошно не містять глютену.
Що приготувати з пшоняного борошна
Пшоняне борошно підходить для рецептів, у яких не критична відсутність глютену або клейковини, наприклад, для оладок, млинців, сирників, коржиків, печива. Його можна поєднувати з пшеничним, спельтовим або іншими видами борошна у пропорції 1:4.