Фрукти заважають схуднути? Поширені міфи про фрукти в раціоні та їх вплив на схуднення

Фрукти для схуднення

Часто на просторах інтернету можна зустріти дуже суперечливі твердження про фрукти: одна запевняють у їх користі, інші ж лякають шкодою фруктів для схуднення та здоров’я. Тож на чиєму боці правда? Видання Prevention поспілкувалося із провідними дієтологами, аби розвіяти поширені міфи про фрукти та їхній вплив на наші тіла.

Міф 1: «Їсти фрукти шкідливо для схуднення»

Фрукти для схуднення

Можливо, вам раніше доводилося чути поради відмовитися від фруктів в ім’я тонкої талії. Але наукові дані свідчать про інше: дослідження, яке тривало цілих 24 роки та охопило понад 130 000 учасників засвідчило, що вживання фруктів навпаки пов’язане зі зниженням ваги. Це особливо справедливо для яблук, груш та ягід. І нічого дивного в такому результаті немає, адже більшість фруктів майже не містять жирів, мають порівняно низьку калорійність та багато клітковини. Дієтологиня Леслі Бонс запевнює: «Я працюю дієтологом понад 40 років, і серед тисяч пацієнтів, яких я консультувала, ніхто не набирав вагу через надмірне споживання фруктів»

Міф 2: «У фруктах міститься багато цукру, тож їх слід їсти менше»

Фрукти та цукерки

Так, у фруктах справді є цукор, але він відрізняється від цукру в тістечках, цукерках та пластівцях. Дієтологиня Ліенн Вайнтрауб акцентує на важливому нюансі: «Фруктовий цукор надходить разом із клітковиною, вітамінами та мінералами». Клітковина не лише корисна для травлення, але й вповільнює засвоєння цукру, тож фрукти не спричиняють такого значного стрибка глюкози в крові, як солодощі. Дослідження також показують, що вживання більшої кількості фруктів і овочів знижує ризик смертності від серцево-судинних захворювань. Тож ви може зі спокійним серцем додавати їх до свого збалансованого раціону.

Міф 3: «Свіжі фрукти значно корисніші за заморожені чи консервовані»

Заморожені фрукти

Якщо у вас є можливість вживати свіжі сезонні фрукти та ягоди — обов’язково нею скористайтеся! Але не варто відразу відкидати варіанти свіжоморожених чи консервованих плодів. Дослідження показали, що за вмістом поживних речовин свіжі й заморожені фрукти практично не відрізняються (за умови, що заморожування та зберігання було виконане правильно). Насправді заморожені фрукти іноді навіть корисніші, адже їх збирають на піку стиглості, а потім швидко бланшують і заморожують, завдяки чому у них зберігається максимальна кількість вітамінів. Наприклад, у заморожених чорницях і малині міститься більше поліфенолів, ніж у свіжих ягодах. Щодо консервованих фруктів — вони мають трохи менше вітаміну C, але клітковина, вітаміни й мінерали залишаються майже на тому ж рівні. Старайтеся обирати плоди, консервовані у власному соку, щоб уникнути зайвого цукру й солі.

Міф 4: «Людям, хворим на діабет не можна їсти фрукти»

Вплив фруктів на організм при діабеті

Насправді вживання фруктів та ягід навпаки може сприяти кращому контролю діабету. Так вчені довели, що вживання більшої кількості фруктів знижує рівень глюкози натще, а флавоноїди у плодах знижують ризик ускладнень, пов’язаних із зором. Американська діабетична асоціація рекомендує людям, хворим на діабет вживати якісні вуглеводи, що містять клітковину та мінерали, а фрукти підходять на цю роль ідеально. Втім варто зазначити, що контроль розміру порцій тут є справді важливим, а також (для вповільнення засвоєння цукру) спробуйте поєднувати фрукти з джерелом білків чи корисних жирів.

Міф 5: «Подрібнення фруктів у блендері вбиває їхню користь»

Смузі з фруктів та ягід

Про користь та шкоду смузі в інтернеті точаться справжні баталії: одні вважають їх корисним доповнення раціону, а інші — порожніми калоріями, які сприяють набору ваги. Тож на чиєму боці правда? Дієтологиня Леслі Бонсі розвіює міфи: «Коли ви подрібнюєте фрукт, змінюється лише його текстура», тож усі корисні речовини, включно з клітковиною, залишаються на місці. Ба більше, подрібнені харчові волокна корисніші для людей, які часто страждають від здуття після вживання фруктів та овочів, адже засвоюються краще. Справжня небезпека смузі для схуднення криється у їх об’ємі, адже їжу в подрібненому вигляді не потрібно жувати, а отже вам буде простіше переїсти і не помітити цього. Раніше ми також писали, що не варто додавати до смузі, аби він був по-справжньому корисним.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення